آخرین شرایط مناطق زلزله زده هرمزگان

به گزارش مجله آزات وب، سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: شرایط در مناطق زلزله زده بندر کُنگ یکی از شهر های تابعه شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان آرام و عادی (شرایط سفید) است.

آخرین شرایط مناطق زلزله زده هرمزگان

به گزارش ایرنا، علی بختیاری در خصوص آخرین شرایط مدیریت بحران و سوانح زلزله 5.5 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت 1 و 1 دقیقه و 3 ثانیه بامداد امروز (شنبه) کنگ در استان هرمزگان گفت: طبق آخرین اطلاعات ارزیابی شده دریافتی از مناطق زلزله زده، این زلزله به دلیل وقوع در 19 کیلومتری عمق دریا خسارت چندانی بر جای نگذاشته و تلفات و صدمه جانی نیز نداشته، ولی با این وجود در ابتدا موجب ترک خوردگی دیوار برخی منازل شده و قسمتی از راستا بندرخمیر به بندرلنگه نیز بر اثر ریزش کوه ناشی از زلزله مسدود شد که کار آوار برداری و نخاله های ریخته در اطراف منازل آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: اکنون مسئله ای به لحاظ قطعی آب، برق و ارتباطات وجود ندارد و تیم های عملیاتی در منطقه در حال رفع عیب بوده و تلاش ها تا حل کامل مشکل در منطقه ادامه خواهد داشت.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور توضیح داد: 10 روستا که آب آن ها قطع شده بود و احتمال داده می شد که چاه های آب شیرین کن ریزش داشته باشند این چاه ها هم آزمایش شدند و مسئله ای نداشتند.

بختیاری اضافه کرد: به دلیل اینکه چاه های تامین کننده آب مورد نیاز آب شیرین کن های مجتمع روستایی دژگان بر اثر ریزش از مدار خارج شده بود آبرسانی به شیوه سیار از ابتدای حادثه در حال انجام است.

وی اضافه کرد: از بامداد امروز پس لرزه های در مناطق زلزله زده رخ داده که بالاترین و بزرگترین آن ها با چهار ریشتر ثبت و گزارش شده، همچنین در سه روستا سایه خوش، دژگان و کلاتو بخش مرکزی شهرستان بندر لنگه با برپای اردوگاه استفاده از اسکان اضطراری و موقت از سوی هلال احمر فراهم شده و اقلام زیستی، غذایی و نظایر آن در بین زلزله زدگان توزیع شده است.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: اکنون شرایط در مناطق زلزله زده عادی است و مشکل خاصی از سوی مردم و مسئولان دخیل در امر مدیریت بحران و سوانح از مناطق زلزله زده به این سازمان گزارش نشده و مسئولان در حال آماده باش کامل پاسخگویی به نیاز های احتمالی زلزله زدگان هستند.

زلزله ای به بزرگی 5.5 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت 1 و 1 دقیقه و 3 ثانیه بامداد امروز (شنبه) کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.

این زلزله در عمق 19 کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

کانون این زلزله در موقعیت 26.67 عرض شمالی و 55.21 طول شرقی ثبت شده است.

در محدوده وقوع این زمین لرزه 37 روستا مشتمل بر 6 هزار و 553 خانوار با جمعیتی بالغ بر 25 هزار و 352 نفر زندگی می کنند.

بندر کُنگ یکی از شهر های تابعه شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان است.

سازمان مدیریت بحران کشور یک سازمان هماهنگ کننده، سیاستگذار، هدایت کننده و نظارت کننده بر ایجاد آمادگی و مقابله در مقابل انواع حوادث است.

منبع: فرارو
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1559

به "آخرین شرایط مناطق زلزله زده هرمزگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط مناطق زلزله زده هرمزگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید