شروع اجرای طرح افزایش مشارکت اجتماعی دختران دانش آموز

به گزارش مجله آزات وب، تهران (پانا) - مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور بانوان و خانواده گفت که افزایش میزان مشارکت و فعالیت های اجتماعی جامعه با آموزش دانش آموزان صورت می گیرد.

شروع اجرای طرح افزایش مشارکت اجتماعی دختران دانش آموز

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان شمالی، فرحناز مینایی پور در مراسم افتتاحیه طرح ملی مشارکت اجتماعی دختران خراسان شمالی که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار گردید عنوان نمود: با اجرای این طرح در مدارس کشور ضمن شناسایی استعدادها، شاهد رشد و پرورش دانش آموزان دختر توانمند و علاقمند در این حوزه خواهیم بود و این دانش آموزان از اکنون با موضوع مشارکت اجتماعی در فعالیت های مختلف جامعه آشنا شده و به تمرین می پردازند.

وی تاکید نمود: میزان مشارکت و فعالیت های اجتماعی در جامعه با آموزش دانش آموزان قطعا افزایش قابل توجهی پیدا خواهد نمود و ما باید از اکنون دانش آموزان را برای فعالیت های اجتماعی آینده آماده سازیم.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور بانوان و خانواده با بیان اینکه از سال گذشته با همکاری معاونت امور بانوان نهاد ریاست جمهوری دوره های آموزشی افزایش مشارکت اجتماعی دختران در دستور کار قرار گرفته است، اضافه نمود: این طرح هم اکنون در بعضی استان ها با هدف شناسایی استعداد دانش آموزان در حال انجام است تا زمینه های مشارکت اجتماعی زنان و دختران در حوزه های مختلف بیش از پیش فراهم گردد.

مینایی پور اضافه نمود: در طرح افزایش مشارکت اجتماعی دختران فواید مشارکت اجتماعی، تشکل های دانش آموزی و سازمان های مردم نهاد و شیوه اجرای آن در مدرسه مورد توجه است و براین اساس در فضای مشارکتی تضادها و تعارض ها کمتر خواهد شد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در حوزه بانوان و خانواده یادآور شد: 60 درصد فرهنگیان کشور را بانوان تشکیل می دهند که این موضوع یک ظرفیت بسیار خوب برای تربیت و پرورش دختران و مادران آینده به شمار می رود.

مینایی پور همچنین عنوان نمود: مهم ترین ماموریت دفتر امور زنان توجه به شاخص های عدالت جنسیتی، توسعه شایستگی ها و نقش آفرینی دختران و زنان و دستیابی به آموزش و پرورش مبتنی بر تفاوت های فردی است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1569

به "شروع اجرای طرح افزایش مشارکت اجتماعی دختران دانش آموز" امتیاز دهید

1 کاربر به "شروع اجرای طرح افزایش مشارکت اجتماعی دختران دانش آموز" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع اجرای طرح افزایش مشارکت اجتماعی دختران دانش آموز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید