شروع واردات برنج از ابتدای آذرماه، دبیر انجمن واردکنندگان: قیمت کاهش می باید

به گزارش مجله آزات وب، دبیر انجمن وارد کنندگان برنج گفت: ثبت سفارش واردات این محصول با نامه وزارت جهاد کشاورزی به سازمان توسعه تجارت رسما آزاد شد و از ابتدای آذر نیز امکان ترخیص این محصول وجود دارد.

شروع واردات برنج از ابتدای آذرماه، دبیر انجمن واردکنندگان: قیمت کاهش می باید

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، مسیح کشاورز دبیر انجمن وارد کنندگان برنج اظهار کرد: عسگر زاده معاون تازه وزارت جهاد کشاورزی نامه ای به سازمان توسعه تجارت ارسال کرد تا ثبت سفارش برنج مجدد آزاد گردد.

وی با اشاره به اینکه ترخیص محموله های برنج کماکان متوقف است اضافه کرد: این نامه به معنای آن است که صرفا ثبت سفارش این محصول آزاد شده و واردات تا خاتمه آبان ممنوع است.

دبیر انجمن وارد کنندگان برنج ادامه داد: این اتفاق باعث می گردد که عملیات اداری واردات برنج مانند عملیات بانکی و گرفتن پیش فاکتور تسریع گردد تا با آزاد شدن واردات در آذر ماه امکان ترخیص بدون وقفه آن فراهم گردد.

وی توضیح داد:اقدام وزارت جهاد کشاورزی در این خصوص مناسب است و این وزارتخانه با بخش خصوصی همگام بود که این اتفاق میتواند به کاهش قیمت ها یاری کند.

کشاورز گفت: عمده برنج های وارداتی از هندوستان و پاکستان به کشور وارد می گردد که مانند گذشته شامل اراقام کیفی این کشور ها است.

این مقام مسئول تاکید نمود: با این کار حتما کمبود بازار برنج تامین می گردد و قیمت این محصول را متعادل میکند و حتی روی قیمت برنج ایرانی نیز تاثیر گذار است؛ بنابراین گزارش پیش از این وزارت صنعت خبر از آزاد سازی ثبت سفارش واردات برنج را داده بود، اما با توجه به تفویض مسئولیت به وزارت جهاد کشاورزی؛ این وزارت خانه به تازگی با ارسال نامه به سازمان توسعه تجارت ثبت سفارش واردات این محصول را رسما آزاد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 آذر 1400 بروزرسانی: 26 آذر 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 2012

به "شروع واردات برنج از ابتدای آذرماه، دبیر انجمن واردکنندگان: قیمت کاهش می باید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع واردات برنج از ابتدای آذرماه، دبیر انجمن واردکنندگان: قیمت کاهش می باید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید