آغاز واکسیناسیون در بلاروس با استفاده از واکسن روسی اسپوتنیک

به گزارش مجله آزات وب، وزارت بهداشت بلاروس از آغاز واکسیناسیون در این کشور با استفاده از واکسن روسی اسپوتنیک-5 خبر داده و یادآور شد که در مرحله نخست، کارکنان مراکز درمانی، معلمان و مشاغل پرخطر، البته بطور داوطلبانه، واکسینه خواهند شد.

آغاز واکسیناسیون در بلاروس با استفاده از واکسن روسی اسپوتنیک

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، وزارت بهداشت بلاروس امروز (سه شنبه) گفت که عملیات واکسیناسیون برای ایمن سازی مردم این کشور در برابر ویروس کرونا با واکسن روسی اسپوتنیک-5 در جمهوری بلاروس آغاز شده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

بطور همزمان، بنیاد سرمایه گذاری مستقیم روسیه نیز آغاز واکسیناسیون در بلاروس را مورد تأیید قرار داده و یادآور شد که یک محموله از واکسن اسپوتنیک-5 امر وز، سه شنبه به مقامات مینسک تحویل داده شد. کیریل دیمیتریف مدیر این بنیاد یادآور شد که بلاروس نخستین کشوری است که واکسن اسپوتنیک-5 را به طور رسمی ثبت کرده است.

در این رابطه، دیمیتری پینویچ وزیر بهداشت بلاروس با اشاره به اینکه ایمن سازی شهفرایندان، مهمترین راه برای مبارزه با فرایند اپیدمی در کشور است، توضیح داد: نخستین کسانی که واکسینه می شوند، کارکنان مراکز پزشکی-درمانی، معلمان و آن دسته از متخصصانی هستند که به دلیل ویژگی های حرفه خود، باید با افراد زیادی در تماس باشند. ضمن اینکه واکسیناسیون برای تمامی افراد، به صورت داوطلبانه انجام خواهد شد.

به گفته وی، یک سیستم ذخیره سازی مناسب واکسن در بلاروس ایجاد شده است که امکان حفظ زنجیره سرما برای این دارو را فراهم می کند و تجهیزات مخصوص برای انتقال واکسن به شهرهای مختلف خریداری شده است.

وزیر بهداشت بلاروس همچنین از روسیه برای همکاری و مشارکت در این زمینه تشکر کرد.

میخائیل موراشکو وزیر بهداشت روسیه نیز پیشتر گفته بود که دسترسی سریع بلاروس به واکسن روسی در سایه کار موثر سیستم نظارتی بلاروس امکان پذیر شده است.

وزارت بهداشت بلاروس پیش از این اعلام کرده بود که واکسیناسیون گسترده در این کشور با استفاده از واکسن روسی اسپوتنیک-5 در برابر ویروس کرونا را از اول ژانویه سال 2021 (11 دی ماه) آغاز خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1537

به "آغاز واکسیناسیون در بلاروس با استفاده از واکسن روسی اسپوتنیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز واکسیناسیون در بلاروس با استفاده از واکسن روسی اسپوتنیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید