آمریکا کماکان غول مخابراتی چین را تهدید امنیت ملی دانست

به گزارش مجله آزات وب، به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، این تصمیم موجب می گردد که زد تی ای نتواند با شرکت های آمریکایی هیچ گونه تبادل کاری و تجاری داشته باشد و امکان فعالیت در ایالات متحده را نیز از دست بدهد.

آمریکا کماکان غول مخابراتی چین را تهدید امنیت ملی دانست

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

زد تی ای با ارسال دادخواستی برای کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا از آن خواسته بود تا در تصمیم خود تجدیدنظر نموده و آن را تهدید امنیت ملی تلقی نکند. این کمیسیون اولین بار در ژوئن گذشته تصمیم خود را در این زمینه اعلام نموده بود و علاوه بر زد تی ای، هواوی را نیز تهدید امنیت ملی دانسته بود.

دولت ایالات متحده یک سوبسید 8.3 میلیارد دلاری را برای خرید تجهیزات مخابراتی ضروری توسط شرکت های آمریکایی در نظر گرفته که با این تصمیم زد تی ای و هواوی از بازار پردرآمد مذکور محروم می شوند. هدف از اختصاص این سوبسید ایجاد پوشش مخابراتی و اینترنتی پرسرعت و باکیفیت در نقاط دورافتاده روستایی آمریکا بوده است.

به نظر می رسد تداوم تنش های سیاسی و مالی میان آمریکا و چین موجب گردد تا مواضع خصمانه دولت ایالات متحده علیه شرکت های عظیم چینی ادامه یابد. آجیت پای رئیس کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا این تصمیم را گامی مهم برای حفاظت از شبکه های ارتباطی آمریکا در برابر خطرات امنیتی دانسته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1460

به "آمریکا کماکان غول مخابراتی چین را تهدید امنیت ملی دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا کماکان غول مخابراتی چین را تهدید امنیت ملی دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید