ابهام در ارائه خدمات کنسولی به ایرانی ها در کانادا ، کانادا به رایزنی ایران پاسخ نداد ؛ سوئیس هم نپذیرفت

به گزارش مجله آزات وب، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: دولت کانادا هنوز به رایزنی های ایران برای حل مسائل کنسولی ایرانیان مقیم این کشور پاسخی نداده است.

ابهام در ارائه خدمات کنسولی به ایرانی ها در کانادا ، کانادا به رایزنی ایران پاسخ نداد ؛ سوئیس هم نپذیرفت

برای دریافت خدمات ویزای مولتی کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

مجله آزات وب: سید عباس موسوی درباره هماهنگی های صورت گرفته با دولت های سوئیس و کانادا جهت ارائه انجام خدمات کنسولی در اتاوا به اتباع و شهروندان ایرانی گفت: از حدود هفت سال قبل که روابط تهران و اوتاوا توسط دولت وقت کانادا قطع شد ایرانیان مقیم این کشور که حدود 400 هزار نفر تخمین زده می شوند با مسائل کنسولی زیادی روبرو بوده اند و برای برطرف این مسائل ناگزیر به کشورهای دیگر یا تهران مراجعه می نمایند.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات کنسولی به هموطنان ساکن کانادا همیشه از اولویت های مهم ایران در تعامل با کانادایی ها بوده است، گفت: با معین سوئیس به عنوان حافظ منافع جدید ایران در اتاوا نیز در حال امکان ارائه خدمات کنسولی به ایرانیان مقیم کانادا وجود ندارد و هنوز به رایزنی هایی که با دولت این کشور داشته ایم پاسخ نداده اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه به ایرنا گفت: امیدواریم با نظر مثبت کانادایی ها در زمینه ارائه خدمات کنسولی گشایشی میان دو کشور حاصل گردد.

سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری خود با مجله آزات وب نیز گفت: سوئیس با وجود پذیرش مسئولیت حفاظت از منافع ایران در کانادا اعلام نموده که مسئولیت انجام خدمات کنسولی برای شهروندان ایرانی مقیم در کانادا را نپذیرفته است.

منبع: چمدان
انتشار: 11 شهریور 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 306

به "ابهام در ارائه خدمات کنسولی به ایرانی ها در کانادا ، کانادا به رایزنی ایران پاسخ نداد ؛ سوئیس هم نپذیرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابهام در ارائه خدمات کنسولی به ایرانی ها در کانادا ، کانادا به رایزنی ایران پاسخ نداد ؛ سوئیس هم نپذیرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید