ابوترابی: نزدیک به 150 حزب ملی در کشور ثبت شده است، نزدیک به انتخابات فعال می شوند

به گزارش مجله آزات وب، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: با وجود ثبت 150حزب ملی در کشور مردم نگاه ویژه ای به احزاب ندارند زیرا جایگاهی برای احزاب در ساختار سیاسی کشور تعریف نشده است.

ابوترابی: نزدیک به 150 حزب ملی در کشور ثبت شده است، نزدیک به انتخابات فعال می شوند

با وبسایت سازمان نظام مهندسی همراه باشید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، ابوالفضل ابوترابی با اشاره به نقش احزاب در کشور، گفت: در حال حاضر نزدیک به 150 حزب ملی در کشور ثبت شده است، اما هنوز به واقعیت خود دست پیدا نکردند هرچند نزدیک به ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری و شورا ها فعال می شوند.

کننده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی شرح داد: متاسفانه مردم هنوز به احزاب به عنوان یک مجموعه با گرایش سیاسی خاص نگاه نمی کنند، زیرا جایگاهی برای احزاب در ساختار سیاسی کشور تعریف نشده است و احزاب کاندیدای انتخابات را معرفی نمی کنند.

ابوترابی یادآور شد: همه جریان های فکری و کاندیدا های اصلاح طلب، اصول گرا یا مستقل که اعتقادی به کار های حزبی ندارند در ایام انتخابات تلاش می کنند تا در لیست قرار بگیرند بنابراین شرایط باید به سمتی پیش رود که مردم به سمت کار های جمعی و شناسنامه دار پیش فرایند و در احزاب شناسنامه دار فعالیت کنند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا ها در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: احزاب باید پیش گام شوند و از نامزد های انتخاباتی حمایت کنند و پس از انتخابات نیز جوابگوی رفتار و اعمال این افراد در مقابل مردم باشند. احزاب باید پیش از ورود شورای نگهبان به صلاحیت نامزدها، شرایط آن ها را بررسی کند تا افراد مسئله دار در این عرصه ورود پیدا نکنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 7 فروردین 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 862

به "ابوترابی: نزدیک به 150 حزب ملی در کشور ثبت شده است، نزدیک به انتخابات فعال می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابوترابی: نزدیک به 150 حزب ملی در کشور ثبت شده است، نزدیک به انتخابات فعال می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید