اعتراض رسمی ایران به میزبانی اندونزی

به گزارش مجله آزات وب، نماینده کمیته المپیک در بازی های آسیایی با بیان اینکه ایران به صورت مکتوب نسبت به وضعیت میزبانی اندونزی اعتراض نموده است، گفت: به خاطر مسائل هزینه های ایران بیشتر شده است.

اعتراض رسمی ایران به میزبانی اندونزی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور ارزان بالی همراه شوید.

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، هادی ساعی در مصاحبه با مهر در خصوص شرایط میزبانی بازی های آسیایی که در اندونزی و دو شهر جاکارتا و پالمبانگ در جریان است، گفت: واقعیت این است که شرایط میزبانی جاکارتا و به خصوص حومه ها خیلی خوب نیست. ورزشکاران ما از این بابت ناراضی هستند. دیگر کشورها هم رضایت زیادی از این شرایط ندارند .

شرایط حومه ها اصلا خوب نیست

وی با تاکید بر اینکه ورزشکاران رشته هایی که در حومه ها حضور دارند اصلا از شرایط راضی نیستند، گفت: شرایط هتل ها اصلا در حد بازی های آسیایی نیست. فکر می کردیم حداقل در هتل ها ملی پوشانمان راحت باشند اما اینگونه نیست. دهکده ورزشکاران در جاکارتا شرایط خوبی دارند. اوضاع پالمبانگ هم خوب است اما وضعیت حومه ها اصلا رضایت بخش نیست .

اعتراض کتبی ایران به وضعیت میزبانی

رئیس کمیسیون ورزشکاران با تاکید بر اینکه برگزارنمایندگان بازی های آسیایی هنوز نتوانسته اند به شرایط حومه ها رسیدگی لازم را داشته باشند، توضیح داد: امیدوارم اوضاع بهتر گردد. مسئولان کاروان ایران مدام در حال اعتراض هستند و حتی به صورت کتبی و به وسیله ارسال نامه هم موضوع را پیگیری می نمایند. امیدواریم به همین زودی شرایط بهتر گردد تا دغدغه ورزشکاران مان کمتر گردد .

بعضی مسائل را خودمان رفع کردیم

ساعی در پاسخ به این پرسش که نتیجه این پیگیری ها و نامه نگاری ها تا به امروز چه بوده است؟، گفت: مسلما نتیجه داشته است. شرایط بهتر از قبل شده است. روز اول که به اندونزی آمدیم، شرایط در این حد نبود. موضوع اینجاست که برگزارنمایندگان بازیها در این زمینه خیلی کند عمل می نمایند اما در کل مسائل ورزشکاران ما کمتر شده است. البته که بخشی از مسائل را خودمان با فراهم کردن یکسری امکانات رفع کردیم. به طور مثال رکابزنان به ماشین احتیاج دارند اما در اختیارشان گذاشته نشده بود. بنابراین خودمان این موضوع را پیگیری نموده و ماشین در اختیار تیم دوچرخه سواری گذاشتیم .

تهیه ماشین اختصاصی برای دوچرخه سواری و فوتبال

وی با بیان اینکه برای تیم فوتبال امید هم یک ماشین اختصاصی فرستادیم تا در اختیارشان باشد، توضیح داد: شرایط فوتبال در روزهای اول واقعا خوب نبود. من خودم از نزدیک شاهد شرایط این تیم بودم اما یاری کردیم تا بهبود پیدا کند. در کل بعضی هزینه ها را خودِ کمیته ملی المپیک متقبل شده است .

نماینده کمیسیون ورزشکاران در هیات اجرایی کمیته ملی المپیک با یادآوری اینکه به مسئولان رشته هایی که در حومه جاکارتا مستقر هستند، هزینه های لازم برای تهیه غذا داده شده است، تاکید نمود: بازهم می گویم که بعضی هزینه ها را خودمان متقبل شده ایم. به طور مثال امروز مسئولان دوچرخه سواری خودشان برای تهیه آب آشامیدنی اقدام کردند. در کل شرایط خوب نیست اما سعی مان این است که یاری کنیم تا ورزشکاران در وضعیتی بهتر رقابت های خود را برگزار نمایند .

هزینه ها بیشتر از آنچه پیش بینی شده بود، شده است

ساعی با بیان اینکه البته با این شرایط هزینه های ما بیشتر از آنچه پیش بینی شده بود، شده است، گفت: برای بعضی تیم های مان با هزینه خودمان هتل گرفتیم. در کل هر کاری می کنیم تا ورزشکاران خیلی راحت و بی دغدغه فقط به رقابت های شان فکر نمایند .

قطعا به خاطر مسائل سخت افزاری شاهد اتفاقاتی در تکواندو خواهیم بود

ملی پوش پیشین تکواندو همچنین در خصوص شرایط سخت افزاری سالن های مسابقات رشته های مختلف در بازی های آسیایی ایران که تا امروز بعضا با مسائلی همراه بوده است، گفت: در سالن تکواندو با مسائلی روبرو بودیم. فعلا سیستم های سالن تکواندو قطع است. مسئولان در حال کوشش برای رسیدگی به آن هستند اما ظاهرا اگر مسائلش رفع نگردد، رقابت ها با همین سیستم برگزار می نماید که این موضوع به نفع تکواندو آسیا نیست .

وی تاکید نمود: به طور حتم وقتی سیستم دستی گردد، اتفاقاتی می افتد. این خوب نیست .

مدال های ایران از دوره قبل بیشتر می گردد

نماینده هیات اجرایی همچنین در خصوص پیش بینی که برای عملکرد کاروان ایران در بازی های آسیایی دارند، گفت: پیش بینی سخت است اما ورزشکاران در کوشش هستند و تا حالا خوب کار نموده اند. فعلا هم که چهارم هستیم اما قطعا این جدول خیلی تغییر می نماید. جابه جایی ها زیاد است اما امیدوارم ورزشکاران آنچه امیدواریم، انجام دهند. فکر می کنم تعداد مدال های کاروان ایران نسبت به دوره پیش بیشتر خواهد شد. امیدوارم بتوانیم صندلی دوره قبل را تکرار نموده و حتی ارتقا دهیم .

پرداخت پاداش مدال آوران در دهکده

هادی ساعی در انتها تاکید نمود که پاداش پای سکوی مدال آوران بازی های آسیایی در جریان همین بازی ها به آنها اهدا خواهد شد .

منبع: تسنیم
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 570

به "اعتراض رسمی ایران به میزبانی اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض رسمی ایران به میزبانی اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید