اعتراض صدها زائر پاکستانی به بی توجهی دولت اسلام آباد

به گزارش مجله آزات وب، زائران پاکستانی که از 10 روز پیش در قرنطینه به سر می برند پس از لغو برنامه حرکت خود به سمت شهر کویته برای دومین روز متوالی، اعتراض کردند.

اعتراض صدها زائر پاکستانی به بی توجهی دولت اسلام آباد

به گزارش دفتر منطقه ای مجله آزات وب، صدها زائر پاکستانی که از حدود 10 روز پیش وارد مرز پاکستان و قرنطینه شده اند، با وجود اتمام مدت قرنطینه نتوانستند نقطه صفر مرزی را ترک نمایند.

قرار بود ارتش پاکستان با تأمین امنیت این زائران آنها را تا شهر کویته که در 600کیلومتری مرز تفتان قرار گرفته است همراهی کند ولی امروز برای دومین روز متوالی برنامه حرکت لغو شد.

صدها زائر پاکستانی که در شرایط سخت زندگی در مرز قرار داشتند ضمن اعتراض به بی توجهی دولت ایالت بلوچستان و دولت فدرال پاکستان اعتراض خود را به شکلی عجیب اعلام کردند.

تصاویر و ویدئوهای ارسال شده به مجله آزات وب نشان می دهد که زائران با ترک ساختمان پاکستان هاوس در حال پیاده روی به سوی شهر کویته هستند.

گفته می گردد بعضی زائرین حداقل 20 کیلومتری از شهر تفتان دور شده اند و تأمین امنیت آنها نگرانی را برای نظامیان پاکستانی افزایش داده است.

این زائرین اعلام نموده اند در اعتراض به عدم حرکت اتوبوس ها دست به این روش اعتراضی زده اند و اگر اتفاقی برای آنها رخ داد دولت پاکستان باید جوابگو باشد.

این در حالی است که حدود دو هزار زائر دیگر در پاکستان هاوس حضور دارند و مدت قرنطینه آنها به اتمام نرسیده است.

بسیاری از زائرین پاکستانی که در شهرهای قم و مشهد حضور دارند نیز از ترس گرفتار شدن در دام وعده های انجام نشده مسئولین مرز پاکستان حاضر نیستند جهت زمینی را برای بازگشت انتخاب نمایند.

زائرین پاکستانی بارها با تجمع مقابل ساختمان کنسولگری پاکستان در مشهد خواهان ارسال یک پرواز ویژه برای بازگرداندنشان به پاکستان هستند که تا به امروز بی نتیجه بوده است.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 959

به "اعتراض صدها زائر پاکستانی به بی توجهی دولت اسلام آباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض صدها زائر پاکستانی به بی توجهی دولت اسلام آباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید