اعلام رضایت اندونزی از تأثیر واکسن کرونای چین

به گزارش مجله آزات وب، دولت اندونزی می گوید از اثربخشی واکسن کرونا ویروس چینی که استفاده نموده راضی است.

اعلام رضایت اندونزی از تأثیر واکسن کرونای چین

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از سی جی تی ان، سیتی نادیا تارمیزی، سخنگوی برنامه واکسن کووید 19 اندونزی گفت که سازمان بهداشت جهانی دریافته است که واکسن های چینی با بیش از 50 درصد موثر بودن، الزامات را برآورده نموده اند.

وی اظهار داشت: آزمایشات بالینی در اندونزی برای واکسن کرونای فراوری شده توط شرکت سینوواک نشان داد که اثربخشی آن 65 درصد موثر است.

نادیا تارمیزی اضافه کرد: این بدان معناست که توانایی تشکیل آنتی بادی در بدن ما هنوز بسیار خوب است.

محققانی که آزمایشات بالینی سینوواک را در برزیل انجام داده اند، داده های جدیدی منتشر کردند که میزان کارآیی قبلی اعلام شده این شرکت را حدود 50 درصد تأیید می کرد. این مقاله که در وب سایتی برای دانشمندان منتشر شده و هنوز مورد آنالیز قرار نگرفته است، نشان داد که این واکسن 50.7 درصد در برابر موارد علامت دار COVID-19 و بسیار قویتر در برابر موارد شدید موثر است.

چین صدها میلیون دز واکسن ساخت داخل را در خارج از کشور توزیع نموده است.

کارشناسان می گویند که مخلوط کردن واکسن ها یا واکسیناسیون متوالی ممکن است باعث افزایش اثربخشی گردد. محققان در انگلیس در حال مطالعه ترکیبی از واکسن های فایزر و آسترازنکا هستند.

سخنگوی برنامه واکسن کووید 19 اندونزی گفت: ما منتظر آزمایش بالینی هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که ایده یا نوآوری در مقایسه با شرایط فعلی اثربخشی، ایمنی زایی بهتری خواهد داشت.

چین در حال حاضر از 5 واکسن برای کنترل همه گیری استفاه می نماید؛ اثربخشی واکسن ها براساس آنچه شرکت ها گفته اند از حدود 50 تا 79 درصد است.

https://news.cgtn.com/news/2021-04-14/Indonesia-satisfied-with-effectiveness-of-Chinese-vaccine-ZsA9zFODUQ/index.html

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1712

به "اعلام رضایت اندونزی از تأثیر واکسن کرونای چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام رضایت اندونزی از تأثیر واکسن کرونای چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید