افزایش مراجعه به بیمارستان های تهران ، تکانه های سینوسی و مشکل تحلیل شیوع کرونا در پایتخت

به گزارش مجله آزات وب، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به افزایش مراجعات به بیمارستان ها در چهار روز اخیر در تهران، گفت: ارزیابی آثار تغییر رفتارهای جمعیتی، شکل گیری کلونی ها و خوشه های جمعیتی که ممکن است روزهای آینده در تهران با آن رو به رو باشیم، در زمینه ابتلاهای جدید و مراجعه به بیمارستان ها 9 تا 14 روز آینده تعیین می گردد.

افزایش مراجعه به بیمارستان های تهران ، تکانه های سینوسی و مشکل تحلیل شیوع کرونا در پایتخت

به گزارش مجله آزات وب، دکتر علیرضا زالی در بازدید از خط فراوری مواد ضدعفونی کننده شرکت پاکسان وابسته به صنایع بهشهر، اضافه نمود: البته بخشی از این افزایش آمارها ممکن است به خاطر افزایش شتاب غربالگری و بیماریابی به وسیله سامانه سیب، سلامت و تماس های 4030 با مردم باشد.

وی ادامه داد: آثار این تغییرات رفتاری در خصوص میزان افراد بستری در بخش مراقبت های ویژه سه هفته بعد و در خصوص تعداد فوتی ها یک ماه آینده معین می گردد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران یادآور شد: این بدان معناست که اگر امروز با تغییر میزان جمعیت در سطح شهر رو به رو باشیم نتیجه آن تا دو سه روز آینده تغییری در آمارها ایجاد نمی نماید بلکه نتایج آن با تاخیر معین می گردد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران ضمن بازدید از خط فراوری مواد ضدعفونی کننده شرکت پاکسان با اشاره به اینکه صادرات محصولات این کارخانه به حداقل رسیده است، خواهان کوشش برای سوق دهی توزیع رایگان بخشی از اقلام ضدعفونی کننده به اقشار کم برخوردار تهران برای مقابله با کرونا شد.

وی اظهار کرد: خوشبختانه کوششگران صنعت فراوری مواد شوینده مشارکت بسیار خوبی در عرصه مسئولیت پذیری اجتماعی داشته اند.

زالی استمرار شبانه روزی فعالیت های این کارخانه در ایام تعطیل و فراوری مواد ضدعفونی کننده مورد احتیاج برای مقابله با کرونا از جمله ژل و در عین حال حفظ فراوری سایر مواد شوینده مورد احتیاج برای مصارف بهداشتی خانگی را از نقاط قوت این شرکت مطرح کرد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران همچنین حداقل استفاده از نیروهای انسانی و افزایش استفاده از ظرفیت های ماشینی برای رعایت استاندارهای بهداشتی را در این کارخانه اقدامی بسیار مطلوب توصیف کرد.

زالی ضمن تشکر و قدردانی از کوشش شبانه روزی نیروهای این کارخانه از جمله مدیران و کارگران ادامه داد: پیش از این مجموعه فراوریات این شرکت به 27 کشور جهان صادر می شد که خوشبختانه در حال حاضر صادرات این فراوریات برای به تامین احتیاجهای داخل کشور به حداقل رسیده است.

وی همچنین با اشاره به بازدید از انبارهای این کارخانه اظهار کرد: خوشبختانه امکان استمرار فراوری با ظرفیت بالا به اندازه مکفی وجود دارد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران اضافه نمود: خوشبختانه در هفته های اخیر شاهد بودیم که بخشی از فراوریات این کارخانه از جمله صابون های کوچک و مواد ضدعفونی کننده در حجم های پایین به صورت رایگان در اماکن عمومی پرتردد در اختیار مردم قرار گرفته است.

زالی خواهان کوشش برای توزیع رایگان محصولات بهداشتی به اقشار کم برخوردار تهران شد و یادآور شد: با این اقدام می توانیم در حالی که بعضی از مردم در شرایط مالی دشواری قرار دارند برای مقابله با ویروس کرونا این محصولات را در اختیار آنان قرار دهیم.

وی همچنین کیفیت فراوریات این کارخانه را که روزانه حدود 110 تن مواد شوینده و ضدعفونی کننده فراوری می نماید، استاندارد توصیف کرد.

زالی درباره شرایط اپیدمی کرونا در استان تهران شرح داد: علاوه بر منحنی پیش بینی کرونا که در تمام جهان وجود دارد، در تهران ترددهای غیرضروری، بازگشت مسافران نوروزی و حجم قابل توجه جمعیت درون شهری باعث تکانه های سینوسی شکل شده و پیش بینی ها و تحلیل های آماری را با مشکلاتی رو به رو می نماید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 12 خرداد 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1042

به "افزایش مراجعه به بیمارستان های تهران ، تکانه های سینوسی و مشکل تحلیل شیوع کرونا در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش مراجعه به بیمارستان های تهران ، تکانه های سینوسی و مشکل تحلیل شیوع کرونا در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید