اهمیت پیوست پدافند غیرعامل در پروژه های زیربنایی ارتباطات

به گزارش مجله آزات وب، به گزارش خبرنگاران به نقل از شرکت ارتباطات زیرساخت، حمید فتاحی در مراسم آنلاین هفته پدافند غیرعامل در جمع مدیران ستادی و استانی شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: یکی از مبانی و زیربناهای اصلی استقلال در فضای مجازی و زیرساخت های ارتباطی کشور توجه به اهمیت پدافند غیرعامل است.

اهمیت پیوست پدافند غیرعامل در پروژه های زیربنایی ارتباطات

وی گفت: امروزه حوزه ارتباطات به عنوان مبنای همه امور، به تأثیرگذارترین بخش فعالیت ها در تمامی ابعاد زندگی تبدیل شده است .

معاون وزیر ارتباطات افزود: حوزه ارتباطات موضوع مهمی است و همه بار کشور در این شرایط سخت کرونایی برعهده ارتباطات و فناوری اطلاعات است. چنانچه می بینید ما توانستیم با شرایط سخت بیماری کرونا سربلند باشیم و به خوبی رسالت خود را در تامین پهنای باند برای رفع نیازهای آموزشی ایفا کنیم.

فتاحی افزود: ما خوشبختانه توانسته ایم بسیاری از نیازمندی های ارتباطی را چه در داخل کشور و چه در ارتباطات بین الملل به رغم همه تحریم های ظالمانه مدیریت کنیم و سرویس های مطلوب ارائه بدهیم و حتی پیش بینی ظرفیت مازاد داشته باشیم که این خود نگاه پدافندی است .

وی افزود: خیلی از بحران ها و موضوعات طبیعی مانند سیل، زلزله و سایر موضوعاتی می توانند در فرآیندهای ارتباطی اخلال ایجاد نمایند که باید برای مقابله و جلوگیری از آن تدابیر پدافندی داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به تجربه پیروز این شرکت در مقابله با بحران های طبیعی بخصوص در آغاز سال 98 بر شناسایی نقاط آسیب پذیر توسط مدیریت استانها و انعکاس آن به مرکز جهت اتخاذ تدابیر تاکید نمود .

فتاحی گفت: خوشبختانه در اجرای طرح ها و پروژه های فنی و زیربنایی، اهمیت پیوست پدافند غیرعامل را به عنوان یک الزام مدنظر قرار دادیم که این موضوع می تواند بسیاری از دغدغه ها و نگرانی ها را برای رفع بحران رفع کند.

وی با تاکید مجدد بر اهمیت پدافند غیرعامل در حوزه ارتباطات زیرساخت خواهان احصاء مسائل و دغدغه های زیرساخت توسط ارتباطات استانی همراه با ارائه راهکارها و تدابیر برای رفع تبعات جبران ناپذیر بحران در این حوزه شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1405

به "اهمیت پیوست پدافند غیرعامل در پروژه های زیربنایی ارتباطات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهمیت پیوست پدافند غیرعامل در پروژه های زیربنایی ارتباطات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید