ایجاد بیش از 500 هزار شغل توسط کمیته امداد

به گزارش مجله آزات وب، تهران (پانا)- رئیس کمیته امداد امام خمینی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی موظف است سالانه 70 هزار شغل ایجاد کند، گفت این نهاد توانسته است با حمایت های صورت گرفته بیش از 500 هزار اشتغال در سال چهارم برنامه پنج ساله ششم در سراسر کشور ایجاد کند که البته بیشتر این مشاغل روستایی هستند.

ایجاد بیش از 500 هزار شغل توسط کمیته امداد

به گزارش ایسنا مرتضی بختیاری در ویدئو کنفرانس آیین بهره برداری از طرح های ملی روستایی و عشایری که با حضور رئیس جمهوری برگزار گردید، اظهار کرد: یکی از ماموریت های اصلی کمیته امداد توانمندسازی است و کمیته امداد در این راستا سه رکن را در نظر گرفته است. این ارکان شامل اشتغال، مسکن و فرهنگ سازی می شوند.

وی ادامه داد: در حوزه اشتغال با توجه به ماده 83 برنامه پنج ساله ششم توسعه ماموریت خوبی به کمیته امداد داده شده است که جا دارد از استانداران سراسر کشور، بانک های عامل و رئیس کل بانک مرکزی سپاسگزاری کنم.

رییس کمیته امداد خطاب به رییس جمهوری گفت: هم اکنون در حضور شما 5775 طرح اشغال زایی روستایی با فرمان شما و با 338 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه وارد مدار توسعه و فراوری خواهد شد.

وی ادامه داد: در حوزه مسکن یاری های خوبی شده است همچنین در سفرهای استانی آقای نوبخت 3500 کلنگ بر زمین زده می گردد و بنیاد مسکن با اولویت مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، ماموریت اجرای آن ها را بر عهده دارد.

به گفته بختیاری، در حال حاضر 6941 واحد مسکونی به طور رسمی در سراسر کشور تقدیم مددجویان کمیته امداد مستقر در روستاها خواهد شد که از این میان 1427 واحد آن در استان خراسان شمالی با رقمی معادل 504 میلیارد تومان و از محل اعتبارات دولت، تسهیلات بانکی و یاری های خیرین و گروه های جهادی به طور رسمی تحویل داده خواهد شد.

وی با اشاره به خانه ای در عزیز آباد که با دستور رییس جمهوری به صورت نمادین ساخته می گردد، گفت: این خانه مربوط به خانواده ای است که مادر خانواده چهار یتیم را پرورش می دهد و اکنون در خانه خود ساکن می گردد.

بختیاری در سرانجام از رئیس جمهوری خواست با توجه به توفیقاتی که کمیته امداد در بحث اشتغال داشته است، تسهیلات کمیته امداد دو برابر گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1359

به "ایجاد بیش از 500 هزار شغل توسط کمیته امداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد بیش از 500 هزار شغل توسط کمیته امداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید