باتری های فراوری ایران در راه کانادا

به گزارش مجله آزات وب، عصر خودرو- شرکت سپاهان باتری نامی شناخته شده در زمینه فراوری انواع باتری خودرو در ایران است. این شرکت از حدود یکسال پیش، فراوری و عرضه باتری های سوزوکی ژاپن در ایران را نیز شروع نموده است و در نمایشگاه نیز شاهد حضور مدیران سوزوکی کورپوریشن ژاپن بودیم.

باتری های فراوری ایران در راه کانادا

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

به گزارش پایگاه خبری عصر خودرو، سوزوکی کورپوریشن طیف گسترده ای از محصولات از تجهیزات الکترونیکی جانبی خودرو، و تجهیزات IT، لوازم خانگی و ... را فراوری می نماید و هم اکنون محصولات این شرکت با نظارت دفتر مرکزی ژاپن در ایران عرضه می گردد. در این زمینه با بهنام سبحانی، مدیر توسعه تجارت سوزوکی کورپوریشن به گفت و گو نشستیم تا در زمینه برنامه های این شرکت ژاپنی برای فراوری و عرضه باتری های سوزوکی در ایران مطلع شویم.

سبحانی در زمینه شروع فعالیت های سوزوکی کورپوریشن در ایران گفت:از سال 1391 تحقیق بر روی بازار ایران را شروع کردیم. هدف ما در آن موقع رصد بازار از نظر رفتار مصرف نماینده، شرایط بازار، کیفیت محصولات موجود و ... بود و پس از آن قرارداد های خود را در زمینه های مختلف با شرکایمان منعقد کردیم. در این زمینه با اطمینان می گویم یکی از قویترین نمایندگان ما در ایران شرکت سپاهان باتری است که فراوری و عرضه باتری های سوزکی ژاپن در ایران را بر عهده دارد. سپاهان باتری علاوه بر فراوری باتری های سوزوکی برای بازار ایران، به عنوان هاب فراوریی منطقه فعالیت می نماید و عرضه این باتری ها به کشور های منطقه هم از فراوریات ایران خواهد بود.

وی در زمینه علت انتخاب ایران به عنوان هاب فراوری باتری های سوزوکی در منطقه گفت:یکی از مهمترین مسایل، مزیت های لجستیکی ایران بود که هزینه حمل را کاهش می داد. به علاوه ثبات سیاسی و مالی ایران باعث شد سوزوکی کورپوریشن سرمایه گذاری در ایران را انتخاب کند. به علاوه ایران مزیت نیروی کار را نیز دارد و در نهایت مواد اولیه مورد احتیاج برای فراوری باتری با کیفیت مورد تایید سوزوکی در ایران وجود دارد. مجموع این عوامل باعث شد دفتر سوزوکی کورپوریشن در ژاپن تصمیم بگیرد ایران در زمینه باتری، هاب منطقه باشد. در کنار این ها، سپاهان باتری یکی از بهترین خطوط فراوریی باتری در ایران را دارد و از این نظر با شرکت های فراوری نماینده اروپایی برابری می نماید. این یک مزیت عظیم برای ما بود که ما را جلوتر از رقبا قرار می داد ضمن آنکه از این نظر می توانستیم استاندارد های سوزوکی را نیز در فراوریات مد نظر داشته باشیم.

سبحانی در زمینه برنامه های این شرکت برای صادرات محصولات فراوری شده در ایران گفت:همان گونه که اشاره کردیم هدف ما در نهایت عرضه باتری های فراوری شده در ایران به کشور های منطقه و حتی فراتر از آن است. در گام اول با آنالیز هایی که انجام داده ایم، بازار روسیه به عنوان اولین مقصد صادراتی باتری های سوزوکی فراوری شده در ایران انتخاب شده است. باتری های سوزوکی توانای تحمل دمای تا منفی 40 درجه را دارند و از این نظر آزمون های سخت گیرانه ای را پشت سر گذاشته اند و به همین دلیل برای شرایط آب و هوایی سرد روسیه بسیار مناسب هستند. سپاهان باتری با برند سوزوکی در نمایشگاه اتومکانیکا مسکو نیز شرکت نموده است و باتری های فراوری شده در این شرکت به شدت مورد استقبال قرار گرفته. در کنار روسیه، صادرات به کشور های CIS هدف بعدی ما است اما همانطور که اشاره کردم بازارهای فرامنطقه ای را نیز مد نظر داریم. با توجه به آنکه باتری های طراحی شده برای بازار روسیه می توانند شرایط آب و هوایی بسیار سرد این کشور را تحمل نمایند، از همین باتری ها قرار است برای صادرات به بازار کانادا نیز استفاده گردد و به زودی شاهد عرضه باتری های فراوری شده از سوی سپاهان باتری در کانادا خواهیم بود. این یک افتخار عظیم برای ایران است. نمونه باتری های فراوری شده در ایران، تست های لازم در کانادا را با موفقیت پشت سر گذاشته اند و عرضه آن ها به زودی شروع می گردد. البته اطمینان می دهم سوزوکی توجه ویژه خود را به بازار ایران حفظ خواهد نمود و محصولات عرضه شده در ایران از همان کیفیت و خدمت باتری های صادراتی در بازار های جهانی بهره مند خواهند بود. وی در زمینه برنامه سوزوکی برای عرضه باتری به بازار ایران گفت:ما برنامه میان مدت و بلند مدتی را در این زمینه تدوین نموده ایم این برنامه بر اساس اطلاعات بازار ایران، مدل های موجود و حتی مدل هایی است که در آینده عرضه می گردد و در آن استاندارد های خودروسازان در مدل های جدید هم دیده شده است. بر اساس آمار موجود، ظرفیت بازار ایران در سال 15 میلیون باتری در سال است که ما در کوتاه مدت قصد داریم سهم سوزوکی را به یک میلیون باتری برسانیم.

سبحانی در زمینه نظارت سوزوکی کورپوریشن بر روی کیفیت باتری های فراوری شده گفت:ایران استاندارد هایی در زمینه باتری دارد که این مسئله پیش از این هم از سوی سپاهان باتری در فراوریات این شرکت رعایت می شده است اما سوزوکی استانداردهای بیشتری هم در زمینه کیفیت و کارآیی باتری دارد که با همکاری و مشارکت سپاهان باتری این استاندارد ها در باتری های فراوری شده در نظر گرفته شده است. ما غیر از همکاری نزدیکی که با این شرکت در زمینه فراوری باتری داریم، بازرسی محصول را به صورت تصادفی نیز انجام می دهیم. در این روش باتری ها از خطوط فراوری خارج شده و تحت آزمون های سختی همچون تست انفجار، دما و ... قرار می گیرند. در کنار این ها در صورتی که به هر دلیل باتری دچار مشکل شد سیاست ما تعوض باتری است. البته با سیستم شبکه خدمات پس از فروش سپاهان که در سرتاسر ایران گسترده است مشتری از این نظر هم مسئله ای نخواهد داشت. پس از تعویض باتری برای مشتریان، ما دلیل خرابی باتری را آنالیز می کنیم. شاید این خرابی به دلیل استفاده نادرست از محصول باشد و شاید مسئله ای در فراوری آن بوده است که از سوی ما رفع می گردد. به همین دلیل محصولات ما با گارانتی بیشتری نسبت به رقبا در بازار عرضه می گردد.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 961

به "باتری های فراوری ایران در راه کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باتری های فراوری ایران در راه کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید