بایدن برنده آرای مردمی انتخابات 2020 است

به گزارش مجله آزات وب، طبق یکی از تازه ترین نظرسنجی ها درباره انتخابات 2020 آمریکا، بایدن با اختلافی 12 درصدی، آراء مردمی را از آن خود خواهد کرد حال آنکه ممکن است در جلب آرای الکترال، از ترامپ عقب بیفتد.

بایدن برنده آرای مردمی انتخابات 2020 است

نظرسنجی که به طور مشترک از سوی خبرگزاری رویترز و مرکز سنجش افکار عمومی ایپسوس انجام شد، حاکی از آن است که در سطح ملی و در میان عامه مردم آمریکا، جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020، از برتری 12 درصدی در مقایسه با دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه برخوردار است.

همچنین گفته می شود که در مقایسه با چهار سال پیش، شمار رای دهندگان مردد کاهش یافته است.

طبق این نظرسنجی، 52 درصد از رای دهندگان احتمالی از بایدن حمایت می کنند حال آنکه این رقم برای ترامپ 40 درصد است. سه درصد هم به نامزدهای مستقل رای می دهند و فقط 5 درصد رای دهندگان هنوز تصمیم قطعی خود را اتخاذ نکرده و نمی دانند که به چه کسی رای خواهند داد.

به این ترتیب، شمار رای دهندگان مردد در مقایسه با انتخابات 2016، به کمتر از نصف کاهش یافته است.

طبق نظرسنجی رویترز، حتی اگر 5 درصدی که هنوز تصمیم قطعی خود را نگرفته اند؛ در نهایت به ترامپ رای دهند، باز هم برنده رای مردمی انتخابات 2020 آمریکا، جو بایدن دموکرات است.

با این حال، از آنجا که رای مردمی تعیین کننده نتیجه انتخابات نیست و برنده نهایی بعد از شمارش آراء الکترال معرفی می شود؛ ممکن است مثل دور قبل، ترامپ برنده انتخابات 2020 معرفی شود.

الکترال کالج شامل 538 عضو است و هر ایالتی بر اساس تقسیم بندی های خاص خود کنندگانی را در آن دارد. وقتی مردم در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رأی می دهند، در واقع با این رأی به کنندگانشان در کالج الکترال حکم می کنند که به چه کسی رأی دهند.

اینکه هر ایالت چه تعداد کننده در الکترال کالج دارد به جمعیت آن ایالت و نسبت آن به کل کشور بستگی دارد. ایالت های پرجمعیتی مانند کالیفرنیا، تگزاس، نیویورک، فلوریدا، پنسیلوانیا و ایلی نویز که بیشترین جمعیت را در میان ایالت های آمریکا دارند، بیشترین آرای الکترال را هم به خود اختصاص داده اند.

برای مثال کالیفرنیا با 37 میلیون نفر، 55 آرای الکترال دارد. یعنی هم در فهرست جمعیتی اول است و هم در فهرست آرای تعیین کننده رئیس جمهور.

نقطه ضعف مهم این سیستم (الکترال کالج) این است که ممکن است یک نامزد اکثریت آرای مردم را به دست نیاورده باشد اما اکثریت آرای الکترال را به دست بیاورد و برنده انتخابات شود. ، مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1329

به "بایدن برنده آرای مردمی انتخابات 2020 است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن برنده آرای مردمی انتخابات 2020 است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید