برای بهره مندی از مزایای سهام عدالت در سجام ثبت نام کنید

به گزارش مجله آزات وب، سرپرست سازمان خصوصی سازی گفت: حدود 30 میلیون نفر از سهام داران سهام عدالت روش غیر مستقیم را برای مدیریت سهامشان انتخاب کردند که ضروری است هر چه زودتر در سامانه سجام ثبت نام و کد بورسی دریافت نمایند تا از مزایای سهامشان بهره مند شوند.

برای بهره مندی از مزایای سهام عدالت در سجام ثبت نام کنید

به گزارش خبرنگاران، حسن علایی در مصاحبه با ایسنا با اشاره به پذیرش 29 شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در بورس اظهار کرد: مراحل پذیرش شرکت های استانی طی چند ماه گذشته به خوبی طی شده و در حال حاضر 29 شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در بورس پذیرش شده اند و شرکت سرمایه گذاری استان البرز نیز هم اکنون در شرف تاسیس است و به محض نهایی شدن، مراحل پذیرش در بورس را طی خواهد نمود.

معاون واگذاری سهام و بنگاه های سازمان خصوصی سازی با اعلام اینکه به زودی مجامع عمومی پنج استان به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد، اضافه نمود: بر اساس ساز و کارهای قانون تجارت برای برگزاری این مجامع ضروری است 50 درصد از سهامداران در این مجمع که به صورت الکترونیکی برگزار می گردد شرکت نمایند و چنانچه در مرحله اول تعداد شرکت نمایندگان به حد نصاب لازم نرسد باید نسبت به برگزاری مجدد مجمع اقدام کرد.

علائی ادامه داد: بسیاری از سهامداران غیر مستقیم به دلیل عدم اطلاع رسانی کافی تا به امروز برای دریافت کد بورسی اقدام نکرده اند که ضروری است این افراد برای حضور در مجامع و بهره مندی از دیگر مزایای سهام عدالت از جمله دریافت سود سالیانه و تقاضای عضویت در هیات مدیره شرکت های استانی با ثبت نام در سامانه سجام نسبت به دریافت کد بورسی اقدام و از این تسهیلات استفاده نمایند.

وی با بیان اینکه سرمایه شرکت های سرمایه گذاری استانی متشکل از سهام افرادی است که روش مدیریت غیر مستقیم سهام عدالت را انتخاب کردند، گفت: در حال حاضر سهام افراد بر اساس همان استانی که موقع ثبت نام در آنجا ساکن بوده اند احصا و به شرکت سرمایه گذاری استان مربوط منتقل شده و بر همین مبنا و بر اساس تعداد سهامداران شرکت های سرمایه گذاری هر استان سرمایه شرکت ها متفاوت است.

سرپرست سازمان خصوصی سازی اضافه نمود: چنانچه سهامداران حضور فعال و پویا در برگزاری مجامع شرکت داشته باشند و هیات مدیره توانا و با صلاحیت را انتخاب نمایند این پتانسیل در شرکت های استانی وجود دارد که ارزش سهام افراد رشد چشمگیری داشته باشد.

بر اساس این گزارش، آدرس اینترنتی سامانه سجام: sejam.ir است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1464

به "برای بهره مندی از مزایای سهام عدالت در سجام ثبت نام کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای بهره مندی از مزایای سهام عدالت در سجام ثبت نام کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید