تامین مالی 400 میلیون دلاری بانک پارسیان در پروژه ملی پالایش گاز

به گزارش مجله آزات وب، در مراسم بهره برداری از طرح پالایشگاه گاز بیدبلند، رئیس جمهور، وزیر نفت، مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس و مدیرعامل پالایش گاز بیدبلند از تلاش بانک ها و بانک پارسیان در تامین مالی این پروژه قدردانی کردند.

تامین مالی 400 میلیون دلاری بانک پارسیان در پروژه ملی پالایش گاز

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، در این پروژه 3/4 میلیارد دلار هزینه شده است که از این رقم، مبلغ 2/2 میلیارد دلار آن از محل منابع صندوق توسعه ملی و با عاملیت سندیکای بانک ها تامین شده است و سهم بانک پارسیان از تامین مالی 2/2 میلیارد دلاری اجرا شده توسط بانک های عامل400 میلیون دلار بوده است تامین مالی که منجر به اجرای پیروز طرح توسط پیمانکاران، مهندسان و مدیران و کارگران ایرانی شد و سالانه 710 میلیون دلار به ظرفیت صادراتی ایران خواهد اضافه کرد و میزان فروش آن در داخل کشور نیز 1/5 میلیارد دلار برآورد شده است.

گفتنی است؛ پالایشگاهی که مدیرعامل شرکت ملی گاز آن را تحقق رویای 110 ساله صنعت نفت می داند، قرار است که پرونده فلرهای گازی در ایران را برای همیشه ببندد و از اثرات زیست محیطی آن جلوگیری کند. فلرهای گازی که حسن روحانی رئیس جمهوری آن را از دغدغه های رهبری اعلام کرده و می گویند: این افتتاح مهم که برای آن بالغ بر 3 میلیارد دلار هزینه شده تمام فلرهای گازی را که در هوا می سوخت را جمع آوری می کند و آلایندگی محیط زیست را کاهش می دهد که صرفه جویی ارزی بالایی را دارد . به خاطر دارم در همان روزهای نخست که به عنوان رییس جمهور دولت یازدهم انتخاب شده بودم یکی از نکاتی که رهبری آن را مورد تاکید قرار دادند همین مساله فلرهای گازی بود و در آن روز به ایشان اعلام کردم که برای این مشکل طرحی داریم که با افتتاح آن این مشکل تقریبا رفع خواهد شد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1581

به "تامین مالی 400 میلیون دلاری بانک پارسیان در پروژه ملی پالایش گاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین مالی 400 میلیون دلاری بانک پارسیان در پروژه ملی پالایش گاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید