تسهیل صادرات محصولات دانش بنیان ایرانی به هند

به گزارش مجله آزات وب، با امضای قراردادی میان ایران و هند، راستا صادرات محصولات دانش بنیان ایرانی به هند تسهیل می گردد. مرکز فروش و خدمات فناوری ایران در هند با امضای توافق نامه بین طرف ایرانی و هندی رسما فعالیت خود را شروع کرد.

تسهیل صادرات محصولات دانش بنیان ایرانی به هند

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، با توجه به نیازهای رو به رشد بازارهای بین المللی و توانمندی شرکت های ایرانی در تولیدات دانش بنیان، خدمات صادرات این دسته از محصولات می تواند جذابیت جدیدی را برای بخش صادرات ایران فراهم کند. ارزش افزوده نهفته در محصولات دانش بنیان، ظرفیتی است که باید برای برون رفت کشور از خام فروشی فعال گردد؛ در این راستا دولت، صنعت و واحدهای علمی کشور به یاری یکدیگر می توانند مسائل و محدودیت های پیش روی صادرات را برداشته و با نگاه هم افزا، گام های موثری را در پیشرفت صادرات فناوری بردارند تا نام ایران آن گونه که شایسته است در بازار فناوری های نوظهور بدرخشد. در این راستا ستاد توسعه فناوری نانو با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دفاتری با هدف توسعه بخش صادرات محصولات دانش بنیان در حال راه اندازی دارد. تاکنون در کشورهای چین (شهرهای سوژو و گوانجو)، اندونزی، ترکیه، عراق، سوریه مراکزی به این جهت راه اندازی شده اند.

مرکز فروش و خدمات فناوری ایران در هند با امضای توافق نامه بین موسسه خدمات فناوری تا بازار و طرف هندی رسما فعالیت خود را شروع کرد. این مرکز علاوه بر ارائه خدمات برای تسهیل امر صادرات محصولات دانش بنیان به هند، با برگزاری نشست های نامزد تجاری و شرکت در نمایشگاه های معتبر هند درصدد است تا تجار و صنایع هند را برای خرید از شرکت های فناور ایرانی ترغیب کند. محصولات شرکت های ایرانی در حوزه ­های انرژی، سلامت و بهداشت، مواد هوشمند و پیشرفته، ساختمان از اولویت بالاتری برای صادرات به هند برخوردارند.

دسترسی آسان و ارزان، رابطه خوب دو کشور ایران و هند، خطوط کشتیرانی و بنادر، معافیت از تحریم های بندر چابهار برای هند، خوشنامی محصولات ایران در بازار هند از جمله موارد و مزیت های این بازار یک میلیارد و چهارصد میلیون نفری است. اولین برنامه این مرکز که به زودی اعلام خواهد شد برگزاری یک نشست نامزدتجاری با حضور بیست شرکت از ایران خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 534

به "تسهیل صادرات محصولات دانش بنیان ایرانی به هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیل صادرات محصولات دانش بنیان ایرانی به هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید