تشکیل کمیسیون مالی ایران و ویتنام تا 2 ماه آینده، راه اندازی خط کشتیرانی ایران ـ ویتنام

به گزارش مجله آزات وب، معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن تشریح دستاورهای سفر به ویتنام، گفت: تا 2 ماه آینده کمیسیون مشترک مالی ایران و ویتنام در ویتنام تشکیل خواهد شد که ریاست طرف ایرانی، بر عهده وزیر صنعت، معدن و تجارت است.

تشکیل کمیسیون مالی ایران و ویتنام تا 2 ماه آینده، راه اندازی خط کشتیرانی ایران ـ ویتنام

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

هادی حق شناس در گفت و گو با خبرنگار مالی خبرنگاران در تشریح جزئیات سفر هیئتی از سازمان بنادر و دریانوردی ایران به کشور ویتنام، گفت: این سفر سازمان بنادر و دریانوردی پیرو سفر سال گذشته رئیس مجلس شورای اسلامی به ویتنام انجام شد.

وی ادامه داد: در آن سفر تفاهم نامه ای مبتنی بر همکاری های بندری و دریایی بین دو کشور به امضا رسیده بود.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: هیأت سازمان بنادر و دریانوردی ایران در این سفر به بندر هایفونگ یکی از بزرگترین بنادر ویتنام رفت، ما از آنجا بازدید کردیم، بازدیدی از طرح توسعه بندر لکهوین ویتنام داشتیم، همچنین با معاون وزیر حمل و نقل ویتنام و مدیرعامل بزرگترین خط کشتیرانی ویتنام دیداری داشتیم، همچنین بازدیدی از دانشگاه دریایی ویتنام انجام شد.

حق شناس اضافه نمود: هدف از این سفر این بود که امکانات بالقوه ویتنام در خصوص دریانوردی و خطوط کشتیرانی رصد و همکاری ها در حوزه تجارت دو جانبه آنالیز گردد، همچنین افزایش حمل و نقل تجاری و دریایی بین دو طرف آنالیز شد.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اضافه نمود: پیشنهادات در خصوص ایجاد خط کشتیرانی استقبال طرف مقابل هم واقع شد اما سازمان بنادر و دریانوردی طبیعتاً خود نمی تواند خط کشتیرانی ایجاد کند، در قالب این هیئتی که به ویتنام رفتیم بخش خصوصی نیز با ما همراه بود تا امکانی عملی برای ایجاد خطوط کشتیرانی فراهم گردد که آنالیز ها در این باره انجام و پیشنهاداتی از سوی طرف مقابل ارائه شد.

وی اعلام کرد کرد: در دیدار مدیرعامل کشتیرانی ملی ویتنام، بر اهمیت برقراری خط منظم کشتیرانی بین ایران و ویتنام تأکید شد، همچنین ظرفیت های ترانزیتی و قابلیت های بندر چابهار تشریح شد.

حق شناس با اشاره به اینکه موافقت نامه کشتیرانی بین ایران و ویتنام در سال 1381 امضا و مبادله شد، گفت: از گذشته ایران از ویتنام برنج وارد می کرد و ویتنام هم قیر از ایران وارد می کرد البته این دو قلم کالای عمده ای بود که بین دو طرف مبادله می گردد و کالاهای دیگری هم وجود دارد.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: ویتنام از افزایش حجم تجارت با ایران و پیشنهادات مطرح شده از سوی ما در راستای توسعه همکاری های دریایی و بندری استقبال کرد .

وی اضافه نمود: تا دو ماه آینده کمیسیون مشترک مالی ایران و ویتنام در ویتنام تشکیل خواهد شد که ریاست طرف ایران بر عهده وزیر صنعت، معدن و تجارت است .

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: در این سفر پیش نویس یادداشت تفاهمی فراهم شد که در سفر بعدی که وزیر صنعت، معدن و تجارت به ویتنام خواهد داشت، بخشی از تفاهماتی که در این سفر اخیر ما انجام شد، در آن سفر جنبه اجرایی و عملیاتی به خود می گیرد.

حق شناس گفت: طبیعی است که امکانات دریایی و بندری آسیای جنوب شرقی برای ایران یک مزیت محسوب می گردد تا از این امکانات دریایی و بندری و ظرفیت ها، برای رونق دریانوردی استفاده بهینه کند.

انتهای پیغام/ب

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 مرداد 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 271

به "تشکیل کمیسیون مالی ایران و ویتنام تا 2 ماه آینده، راه اندازی خط کشتیرانی ایران ـ ویتنام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کمیسیون مالی ایران و ویتنام تا 2 ماه آینده، راه اندازی خط کشتیرانی ایران ـ ویتنام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید