خبرنگاران راهکارهای وزارت صنعت برای کاهش آثار کرونا در بخش های مختلف

به گزارش مجله آزات وب، تهران- خبرنگاران- معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت از بررسی آثار و پیامدهای اقتصادی شیوع بیماری کرونا در بخش های مختلف تولید و تجارت کشور و تهیه بسته های حمایتی خبر داد.

خبرنگاران راهکارهای وزارت صنعت برای کاهش آثار کرونا در بخش های مختلف

به گزارش روز سه شنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعید زرندی اضافه کرد: در جلسات مختلف با بخش های مرتبط با حوزه صنعت، معدن و تجارت، چالش ها و مسائل بررسی شد تا برای کاهش این پیامدها برنامه ریزی و اقدامات لازم انجام شود.

وی گفت: کاهش تقاضا مهمترین چالش ناشی از بروز کرونا است، به گونه ای که برخی رسته های صنفی کاملا تعطیل شده اند و برخی دیگر بین 50 تا 70 درصد کاهش تقاضا را تجربه کردند، بقیه صنوف نیز به همین منوال با کاهش تقاضای کمتری روبرو بوده اند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت اضافه کرد: کشورهای درگیر شیوع بیماری کرونا نیز با هدف کاهش آثار منفی اقتصادی بیماری کرونا بسته های حمایتی و ابزارهای متناسبی را بکه ار گرفته اند که چین، مالزی، ایتالیا و کره جنوبی از جمله این کشورها هستند.

زرندی گفت: بسته پیشنهادی متناسب با شرایط موجود در حال تدوین داریم تا این پیامدها مدیریت شود و راهکارهای پیشنهادی مدیریت پیامدهای کرونا در ایران در سه بخش راهکارهای سیاستی طرف عرضه، طرف تقاضا و کسب و کارهای خرد در حال تهیه است.

وی گفت: بخشی از این راهکارها مرتبط با بخش های کلان اقتصادی کشور بوده و بخشی از آن مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت است. زرندی بیان داشت : کاهش و به تعویق انداختن پرداخت های هزینه ای کسب و کارها اعم از اقتصادیات های مستقیم، اقتصادیات بر ارزش اضافه کرده، کاهش و به تعویق انداختن حق بیمه سهم کارفرمایان و کارگران تا زمان عادی شدن شرایط و استمهال، تمدید سررسید یا تجدید وام بانک ها و صندوق های حمایتی از جمله این پیشنهادات است.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 980

به "خبرنگاران راهکارهای وزارت صنعت برای کاهش آثار کرونا در بخش های مختلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران راهکارهای وزارت صنعت برای کاهش آثار کرونا در بخش های مختلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید