خبرنگاران ظریف با نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن ملاقات کرد

به گزارش مجله آزات وب، تهران-خبرنگاران- وزیر امورخارجه با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن ملاقات و درباره تازه ترین رویدادهای مرتبط با یمن و منطقه گفت و گو کرد.

خبرنگاران ظریف با نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن ملاقات کرد

به گزارش خبرنگاران از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف و مارتین گریفیتس نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن روز دوشنبه در محل وزارت خارجه ایران ملاقات و در باره آخرین تحولات یمن گفت وگو کردند.

پیش از این و روز یکشنبه هم علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در امور ویژه سیاسی و با نماینده ویژه سازمان ملل ملاقات و مسائل و ابعاد مختلف بحران یمن، راه های دستیابی به صلح و توقف بحران در این کشور را مورد آنالیز قرار دادند.

در این ملاقات، خاجی ضمن اشاره به شرایط اسفناک مردم مقاوم یمن و شرایط بسیار دشواری که بر اثر جنگ و محاصره ظالمانه مالی به آنان تحمیل شده است، خواهان مداخله هر چه بیشتر سازمان ملل متحد و جامعه جهانی برای توقف جنگ و برطرف محاصره غیر انسانی شده و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای ارائه یاری های انسان محبت آمیز و پزشکی برای مبارزه با کرونا به مردم این کشور گفت.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1595

به "خبرنگاران ظریف با نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن ملاقات کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ظریف با نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن ملاقات کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید