خبرنگاران واعظی: یاری به توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری ادامه می یابد

به گزارش مجله آزات وب، تهران - خبرنگاران - رییس دفتر رییس جمهوری در صفحه شخصی خود در اینستاگرام از ادامه فرایند یاری به توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری از سوی دولت اطلاع داد.

خبرنگاران واعظی: یاری به توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری ادامه می یابد

محمود واعظی در اینستاگرام خود نوشت: حتما در روزهای گذشته شنیده اید که شرکت های دانش بنیان در فراوری اقلامی همچون انواع کیت های آزمایشگاهی تشخیص بیماری کرونا، دستگاه های اکسیژن ساز یا همان ونتیلاتورها، دستگاه سی تی اسکن، انواع ماسک های حفاظتی و اقلام بهداشتی پیشگیری از کرونا چه عملکرد درخشانی داشته اند.

واعظی تاکید نمود: اما آیا توان و گستره اثرگذاری شرکت های دانش بنیان از ابتدا به همین اندازه بود؟ خیر! دولت تدبیر و امید از همان ابتدای کار، مبنای سیاست اقتصادی را بر توسعه اقتصاد دانش بنیان برای گذار از اقتصاد سنتی قرار داد و بر همین اساس حمایت های ویژه ای از شرکت های دانش بنیان به عمل آورد.

وی توضیح داد: نتیجه اینکه با سیاستگذاری های حمایتی و عملکرد موثر بازیگران دولتی، خصوصاً وزارتخانه های علوم، ارتباطات، صمت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تعداد شرکت های دانش بنیان امروز به بیش از 5 هزار رسیده است. صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری فقط در یک سال گذشته نزدیک به 2 هزار و 750 میلیارد تومان تسهیلات به این شرکت ها اختصاص داده و برای آنها بیش از 1300 میلیارد تومان ضمانت نامه صادر نموده است.

رییس دفتر رییس جمهوری گفت: در سال های گذشته چند برابر این رقم هم از کانال های اقتصادی دیگر در قالب تسهیلات و یاری برای توسعه شرکت های دانش بنیان هزینه شده است. به طور خاص در بحث مبارزه با کرونا، صندوق نوآوری در اسفندماه 500 میلیارد تومان برای حمایت از شرکت های دانش بنیان فعال در مقابله با کرونا اختصاص داده و از 70 شرکت در این زمینه حمایت نموده است.

واعظی خاطر نشان کرد: در روزهایی که هر روز اخبار متعددی از کمبود اقلام حیاتی مقابله کرونا در کشورهای مختلف دنیا می شنویم و کمبودها حتی بعضی قدرت های دنیای را به راهزنی و مصادره محموله های دیگران کشانده است، جوانان تحصیل نموده و شرکت های دانش بنیان ایرانی، مایه دلگرمی مردم بویژه دست اندرکاران بهداشت و درمان شدند. از آنها صمیمانه تشکر می کنم و این نوید را می دهم که فرایند یاری به توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری از سوی دولت، ادامه خواهد داشت.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 25 خرداد 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1067

به "خبرنگاران واعظی: یاری به توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری ادامه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران واعظی: یاری به توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری ادامه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید