خسارت 80 میلیاردی تگرگ به باغات ساوه، حال انار همچنان خوب است

به گزارش مجله آزات وب، خبرنگاران/مرکزی مدیر جهادکشاورزی شهرستان ساوه از وقوع خسارت 80 میلیارد تومانی ناشی از بارش شدید تگرگ به باغات این شهرستان اطلاع داد.

خسارت 80 میلیاردی تگرگ به باغات ساوه، حال انار همچنان خوب است

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

حسن شریفی در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: در پی بارش شدید تگرگ، وقوع باد و طوفان ناشی از فعالیت سامانه بارشی عصر روز یکشنبه 7 اردیبهشت ماه خسارت قابل توجهی به باغات و محصولات سردرختی وارد شد.

وی با اشاره به اینکه در بعضی روستاهای بخش مرکزی تگرگ دانه درشت با شدت بالایی باریده است، اظهار کرد: در اثر بارش شدید تگرگ بخش اعظمی از محصول گوجه سبز و زردآلو از بین رفته و پای درخت ریخته است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان ساوه با بیان اینکه وزن بالای دانه های تگرگ گوجه سبز و زردآلو را دو نیم نموده است، گفت: پیش بینی می گردد بارش شدید تگرگ به 400 هکتار از باغات گوجه سبز با میانگین عملکرد 13 تن در هکتار به میزان 60 درصد و ارزش ریالی 50 میلیارد تومان خسارت وارده نموده باشد.

وی بیان نمود: بارش تگرگ به 300 هکتار از باغات محصول زردآلو با میانگین عملکرد 15 تن در هکتار به میزان 50 درصد و با ارزش ریالی 20 میلیارد تومان خسارت وارده نموده است.

شریفی همچنین گفت: تگرگ موجب از بین رفتن 100 هکتار از محصولات باغی نظیر انگور، سیب گلاب، هلو و ... به میزان 50 درصد و ارزش ریالی 10 میلیارد تومان شد.

وی در مورد بروز خسارت به انارستان ساوه نیز گفت: از آنجاکه درخت انار در مرحله برگ دهی بوده و هنوز به مرحله گل دهی نرسیده است. لذا بارش تگرگ خوشبختانه خسارتی به باغات انار وارد ننموده است و این محصول شاخص سرزمین یاقوت های سرخ از وقوع این بلایای طبیعی در امان مانده است.

وی در مورد میزان خسارت وارده به مزارع شهرستان ساوه گفت: از آنجاکه امکان آنالیز دقیق میزان خسارت وارده به مزارع وجود ندارد لذا هنوز گزارشی از میزان خسارت در دست نیست.

شریفی توضیح داد: گروه های ارزیاب در اولین فرصت نسبت به برآورد و اعلام خسارت های ناشی از فعالیت سامانه بارشی اخیر در این شهرستان اقدام و میزان دقیق خسارت وارده را طی روزهای آینده اعلام خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 965

به "خسارت 80 میلیاردی تگرگ به باغات ساوه، حال انار همچنان خوب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت 80 میلیاردی تگرگ به باغات ساوه، حال انار همچنان خوب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید