دیلی تلگراف: انگلیس به صادرکننده کلیدی تروریسم تبدیل شده است

به گزارش مجله آزات وب، خبرنگاران: به دلیل اشتباهات دولت و نیروهای امنیتی، انگلیس به صادرکننده کلیدی تروریسم در دنیا تبدیل شده است.

دیلی تلگراف: انگلیس به صادرکننده کلیدی تروریسم تبدیل شده است

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزار گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه دیلی تلگراف اشتباهات اساسی دولت این کشور را موجب شکل گیری جریان های تروریستی و اشاعه آنها به دنیا دانست. این نشریه با اشاره به تابعیت انگلیسی تروریستی که اخیرا در عملی وحشیانه سر یک خبرنگار آمریکایی را در عراق بُرید و ویدئوی آن را در شبکه های اجتماعی قرار داد اضافه نمود: نقش انگلیس به عنوان یک صادرکننده اصلی ترور پس از این واقعه کاملا عیان شد.

به نوشته این نشریه تا کنون در هیچ درگیری مشابهی از جمله اشغال افغانستان، این تعداد تبعه غربی وارد نشده بودند، بر اساس آمار مرکز بین المللی مطالعه افراطی گری، از فوریه 2011 تا کنون بیش از 2800 شهروند غربی به تروریست های سوریه و عراق پیوسته اند.

از این تعداد، 500 نفر شهروند انگلیس هستند، بعلاوه بیش از 4000 شهروند انگلیسی در معرض پیوستن به جریانهای رادیکال هستند. سیاست های اشتباه لندن موجب شده این کشور تبدیل به یمن غرب گردد.

در واقع اکثریت مسلمانان در انگلیس جزو تندرو ها نیستند و این واقعیت در همه نظرسنجی ها اثبات شده است. اما بسیاری از شهروندان انگلیسی که طی 3 سال اخیر به سوریه وعراق رفته اند با جریان های تندرو و مراکزی که اندیشه ایجاد دولت اسلامی در این دو کشور را تبلیغ می کردند ارتباط داشته اند.

از سوی دیگر معضل دیگر نحوه برخورد با این افراد پس از بازگشت از خاورمیانه است. بعضی کشورهای اروپایی اقدام به ایجاد دوره های اجباریادغام دوباره نموده اند، همانند هلند و دانمارک، با این حال رئیس سابق ضد تروریسم سازمان جاسوسی انگلیس ام آی 6 هشدار می دهد رفتار سخت با این افراد موجب تشدید رادیکالیسم می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 10 دی 1398 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 637

به "دیلی تلگراف: انگلیس به صادرکننده کلیدی تروریسم تبدیل شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیلی تلگراف: انگلیس به صادرکننده کلیدی تروریسم تبدیل شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید