ستاد کرونا: روزانه 50 تا 60 فوتی در تهران داریم

به گزارش مجله آزات وب، معاون درمان ستاد کرونای استان تهران ضمن تشریح آخرین شرایط بیماری کرونا در مرکز، بر لزوم اصلاح شاخص های اعلام رنگبندی های کرونایی تاکید نمود و گفت: رنگبندی شهر ها بر اساس ابتلای بیمارستانی است و خیلی از شهر ها از نظر جمعیتی، بیمارستان به تعداد کافی ندارند؛ بنابراین ممکن است رنگبندی دچار خدشه گردد و عملا رنگبندی نمی تواند یاری خیلی زیادی در تصمیم گیری ها داشته باشد و بعد از قرنطینه هوشمند احتیاج به بازبینی و آنالیز بیشتر دارد.

ستاد کرونا: روزانه 50 تا 60 فوتی در تهران داریم

به گزارش ایسنا، نادر توکلی، درباره شرایط کرونا در استان تهران، گفت: بر اساس آخرین آمار تقریبا روزانه نزدیک 1000 بستری کرونایی تازه در بیمارستان ها داریم و آمار تجمیعی کلی بستری در تهران حدود 5000 نفر است که نسبت به موقعیت پیک آمار، حدود 70 درصد کاهش داشته است. تعداد فوتی های روزانه ناشی از کرونا در تهران هم حدود 50 تا 60 نفر است. در بخش های بستری ویژه هم حدود 1400 نفر بستری هستند که یعنی 25 تا 30 درصد از موارد بستری در بخش های مراقبت ویژه هستند.

وی با اشاره به اینکه بیماری فرایند رو به کاهش دارد و تهران در شیب نزولی پیک پنجم است، تاکید نمود: البته هنوز با اندازه کاهشی مد نظرمان فاصله داریم، اما خوشبختانه فرایند واکسیناسیون توسعه خوبی داشته است و امیدوارمان نموده است.

توکلی با بیان اینکه فعلا شرایط آرامی از نظر کرونایی داریم، توضیح داد: بروز پیک ششم قابل پیش بینی نیست، اما تجارب پیک های قبلی در مرکز نشان داده است که بزرگترین چالش در خصوص تهران رفت و آمد زیاد برون شهری و درون شهری است و چیزی که در این میان می تواند یاری نماینده باشد اجرای قرنطینه هوشمند و پیگیری مبتلایان بیماری است که ایزوله بمانند تا شیوع بیماری بیشتر نگردد.

وی درباره اجرای طرح مدیریت هوشمند کرونا، تاکید نمود: باید به حد بالایی از پوشش واکسیناسیون کرونا یعنی چیزی حدود 80 درصد برسیم تا این طرح را انجام دهیم، اما افرادی که واکسینه شدند در این نوع مدیریت هوشمند می توانند از خدمات شهری و اجتماعی استفاده نمایند و کسی که واکسینه نشده باشد امکان استفاده از امکانات نام برده شده را ندارد.

توکلی درباره رنگبندی های کرونایی شهر ها هم گفت: موضوعی که با آن مشکل داشتیم همین رنگ بندی ها بود. رنگبندی شهر ها بر اساس ابتلای بیمارستانی است و خیلی از شهر ها از نظر جمعیتی به تعداد کافی بیمارستان ندارند، مثلا شهر ملارد در اطراف تهران بیمارستان ندارد و، چون موارد بستری در آن محاسبه نمی گردد ممکن است رنگبندی دچار خدشه گردد؛ بنابراین عملا رنگبندی نمی تواند یاری خیلی زیادی در تصمیم گیری ها داشته باشد و بعد از قرنطینه هوشمند احتیاج به بازبینی و آنالیز بیشتر دارد.

او درخصوص شرایط بروز قارچ سیاه در تهران، گفت: امکان ابتلا به قارچ سیاه به عنوان یک عارضه عفونی در هر بیماری که دارای نقص سیستم ایمنی است، وجود دارد. بیشترین احتمال ابتلا به قارچ سیاه در افراد دیابتی است که دارو های سرکوب نماینده سیستم ایمنی مانند کورتون در طول ابتلا به کرونا مصرف نموده اند و دچار قارچ سیاه و استقرار عفونت در سینوس ها، اطراف چشم و صورت شده اند. با طرح ارجاعی که در استان تهران برقرار کردیم و مراکز منتخبی که مشخص کردیم و با تامین داروی بیماران و فراهم شدن امکان جراحی بعضی از مبتلایان به قارچ سیاه، اکنون ابتلا به این بیماری در شرایط پایداری قرار گرفته است.

وی در انتها تاکید نمود: تا به امروز هیچ ردی از سویه های تازه لامبدا و مو در تهران شناسایی نشده است.

منبع: فرارو
انتشار: 12 آبان 1400 بروزرسانی: 12 آبان 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1968

به "ستاد کرونا: روزانه 50 تا 60 فوتی در تهران داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاد کرونا: روزانه 50 تا 60 فوتی در تهران داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید