سرمایه گذاری 9 میلیارد دلاری چین در حوزه راه آهن پاکستان

به گزارش مجله آزات وب، دولت های پکن و اسلام آباد به توافق های اولیه برای ارتقا صنعت راه آهن پاکستان رسیده اند و قرار است چین در این حوزه سرمایه گذاری داشته باشد.

سرمایه گذاری 9 میلیارد دلاری چین در حوزه راه آهن پاکستان

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش دفتر منطقه ای مجله آزات وب به نقل از ای.آر.وای نیوز، شیخ رشید احمد وزیر راه آهن پاکستان پس از ملاقات با سفیر چین در اسلام آباد از توافق اولیه برای ارتقا صنعت راه آهن پاکستان اطلاع داد.

وی توضیح داد قرار است دولت چین برای آسان تر شدن حمل و نقل به وسیله زمینی و ریلی در این بخش نیز سرمایه گذاری نموده و ما را همراهی کند.

شیخ رشید گفت: برآورد ما از مبلغ مورد احتیاج برای این پروژه حدود 9 میلیارد دلار است که با یاری چین تامین خواهد شد.

وزیر راه آهن پاکستان افزود: آغاز این پروژه می تواند فرصت های شغلی زیادی برای جوانان پاکستانی به وجود بیاورد و از این طریق به اقتصاد جامعه نیز یاری کند.

رهبر حزب عوامی مسلم لیگ افزود: در پروژه مذکور هزار و 800 کیلومتر به خط ریلی پاکستان اضافه خواهد شد و پیش بینی می گردد طی مدت 5 سال این پروژه تکمیل گردد.

وی گفت: پاکستان و چین همواره در کنار هم خواهند بود و منافع مشترک مالی و استراتژیکی دارند که هیچ گاه از یاد نخواهند برد.

وزیر راه آهن پاکستان در این ملاقات از اعلام آمادگی کشورش برای اعزام تیم های پزشکی به چین جهت یاری به بیماران کرونا اطلاع داد.

لازم به ذکر است چین نفت مورد احتیاج خود را به وسیله کشورهای حاشیه خلیج فارس تامین می نماید و در کوشش است تا با افتتاح کریدور مالی مشترک دو کشور موسوم به سی پیک جهت حمل مواد مورد احتیاج خود را 7 هزار کیلومتر نزدیک تر کند.

چین برای افتتاح این کریدور مالی حداقل 46 میلیارد دلار در خاک پاکستان سرمایه گذاری می نماید که یکی از بزرگترین سرمایه گذاری های خارجی تاریخ پاکستان تلقی می گردد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 873

به "سرمایه گذاری 9 میلیارد دلاری چین در حوزه راه آهن پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری 9 میلیارد دلاری چین در حوزه راه آهن پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید