سقوط ارزش شرکت های فناوری چینی

به گزارش مجله آزات وب، خبرنگاران- غولهای فناوری چینی از گروه علی بابا هولدینگ گرفته تا تنسنت هولدینگز تقریبا 290 میلیارد دلار از ارزش بازارشان را در مدت دو روز فروش وحشت زده سرمایه گذاران از دست دادند.

سقوط ارزش شرکت های فناوری چینی

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، ارزش سهام شرکت های فناوری چینی در پی انتشار مقررات چین برای محدود کردن نفوذ رو به رشد غولهای بخش اینترنت و کوشش سرمایه گذاران برای ارزیابی گستردگی اقدامات دولت، ریزش پیدا نموده است. شاخص فناوری هانگ سنگ در هنگ کنگ روز چهارشنبه بیش از شش درصد ریزش کرد و ریزش دو روز گذشته را به 11 درصد رساند.

پکن برخلاف رویکردی که تا به امروز داشت، روز سه شنبه مقرراتی را به منظور مقابله با شیوه های انحصارگرایانه در صنعت اینترنت رونمایی کرد.

این مقررات تنها یک هفته پس از اقدام چین در اعمال محدودیتهای جدید در مورد فاینانس و در نتیجه متوقف شدن عرضه اولیه 35 میلیارد دلاری سهام شرکت فین تک آنت گروپ اعلام شدند. توقف فرآیند عرضه اولیه سهام آنت گروپ مانع رویای جک ما، موسس میلیاردر آن برای تسلط بر فاینانس آنلاین شد. همچنین این مقررات در آستانه مناسبت فصل خرید معروف به روز مجردها در چین اعلام شدند. این رویدادی است که جک ما یک دهه پیش ابداع کرد و اکنون به بزرگترین فرصت خرید سالانه چین تبدیل شده است.

ژان هائو از شرکت حقوقی آنجی در این باره گفت: غولهای فناوری چین ناچارند در مدلهای کسب و کارشان بازنگری نمایند. فلسفه شرکت های اینترنتی این است که برنده، صاحب همه چیز می گردد و به خصوص برای اپراتورهای پلتفرم به معنای داشتن ترافیک بالاتر کاربران و ساخت اکوسیستمهایی است که مشابه یکدیگر هستند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دولت شی جین پینگ، رییس جمهور چین محدود کردن نفوذ شرکت های خصوصی را هدف گرفته که به موتور اصلی رشد اقتصاد کشور تبدیل شده اند. با وجود برخوردهای گاه به گاه در حوزه های مختلف از بازی موبایل گرفته تا کالاهای جعلی آنلاین، شرکت هایی مانند علی بابا و تنسنت تا به امروز برای خرید و سرمایه گذاری در کسب و کارهای جدید آزاد بودند و به حامیان اصلی استارتاپهای برجسته تبدیل شدند و همزمان امپراطوریهایی را بنا کردند که اکنون سرتاسر تجارت الکترونیکی، فاینانس دیجیتال، شبکه اجتماعی و سرگرمی را احاطه است.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1434

به "سقوط ارزش شرکت های فناوری چینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط ارزش شرکت های فناوری چینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید