شورش در مقرهای ائتلاف سعودی در مرز یمن

به گزارش مجله آزات وب، صدها نفر از شبه نظامیان یمنی وابسته به ائتلاف سعودی که پس از اعتراض به عدم پرداخت حقوق ماهیانه و عدم ارائه مرخصی به آن ها بازداشت شده بودند، دست به شورش زدند.

شورش در مقرهای ائتلاف سعودی در مرز یمن

به گزارش گروه بین الملل مجله آزات وب، شمار زیادی از عناصر یمنی که عربستان آنان را برای جنگ علیه نیروهای صنعاء و ارتش یمن به خدمت گرفته، دست به اعتراض زدند.

این شبه نظامیان از تیپ های الواجب، السادس و السابع در استان رازح در محور جازان جنوب عربستان هستند و خواهان مداخله صنعاء برای بازگشتن به کشورشان شدند.

این شبه نظامیان یمنی که دولت صنعاء آن ها را مزدور ریاض می داند، خواهان مداخله دولت یمن در صنعاء، برای خاتمه دادن به بازداشت ها و بازگشت به کشورشان شدند.

طبق گزارش شبکه الجزیره، صدها نفر از شبه نظامیان یمنی در دو محور حرض و صعده در مرز شمالی یمن نزدیک مرز جنوبی عربستان روز سه شنبه تظاهرات برگزار نموده و خواهان اعطای مرخصی به آن ها پس از دو سال برای ملاقات با خانواده هایشان شدند.

آن ها همچنین به اینکه حقوقشان از اکتبر گذشته تا کنون پرداخت نشده است، اعتراض نموده و خواهان بازگشت به کشور خود شدند و نیروهای سعودی نیز شماری از آن ها را بازداشت نموده اند.

همچنین ده ها نفر از شبه نظامیان یمنی وابسته به دو تیپ عروبه و الثالث عاصفه از روز یکشنبه گذشته در خیابان عمومی منطقه شروره تجمع نموده و خواهان بازگشت به کشورشان هستند.

آدینه گذشته نیز شماری از افسران و نیروهای تیپ سوم گارد مرزی در منطقه الربوعه عربستان تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند.

در همین ارتباط عادل الحسنی از رهبران مقاومت جنوبی یمن در حساب توئیتری خود ویدئویی منتشر کرد که نشان می دهد شماری از شبه نظامیان یمنی و خودروهای آن ها در منطقه صحرایی در حرکت هستند که به گفته وی منطقه رازح در مرز یمن و عربستان است.

الحسنی اضافه کرد که شبه نظامیان یمنی پایگاه های خود در مرز یمن و عربستان را به دلیل عدم پرداخت آن ها از سوی نیروهای سعودی، ترک نموده اند.

بسیاری از نظامیان سعودی به دلیل شرایط پرالتهاب مرز یمن و عربستان از حضور در این جبهه ها امتناع کردند و ارتش عربستان صدها جوان فقیر یمنی را با پول فریفته و به میدان جنگ در این مناطق فرستاده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1095

به "شورش در مقرهای ائتلاف سعودی در مرز یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورش در مقرهای ائتلاف سعودی در مرز یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید