عراق برای بازگشت خانواده های داعش به مناطق سکونتشان شرط گذاشت

به گزارش مجله آزات وب، یک مقام الحشد الشعبی خاطرنشان کرد که خانواده های عراقی تنها طبق شروط قانونی قادر به بازگشت به مناطق سکونت قبلی خود هستند.

عراق برای بازگشت خانواده های داعش به مناطق سکونتشان شرط گذاشت

به گزارش گروه بین الملل مجله آزات وب، علی الحسینی از مقامات ارشد الحشد الشعبی روز پنجشنبه سرنوشت خانواده های داعش در استان های کرکوک و صلاح الدین را تعیین کرد.

الحسینی در گفت وگو با پایگاه خبری بغداد الیوم گفت: خانواده های سرکرده ها و تروریست های گروهک داعش در کرکوک و صلاح الدین به مناطق خود بازنگشته اند و این نیروهای امنیتی هستند که بازگشت این خانواده ها را پس از بررسی شرایط قانونی آنها تعیین می کند.

وی افزود: هر خانواده ای که تمایل به بازگشت به زادگاه و مناطق قبلی سکونت خود را دارد باید از فرزندان داعشی خود اعلام برائت کند و همه اطلاعات مربوط به آنها را در اختیار نیروهای امنیتی قرار دهد.

این مقام الحشد الشعبی گفت: بازگشت خانواده هایی که هنوز افکار و عقاید داعشی دارند و آن را گسترش می دهند معقول نیست

الحسینی گفت: نیروهای امنیتی بچه ها، زنان و سالخوردگان را مقصر اقدامات تروریستی نزدیکانشان نمی دانند، اما در موضوع بازگشت آنها قانون است که تصمیم می گیرد و اینکه جامعه عراق تا چه اندازه حاضر به پذیرش آنهاست.

گروهک تروریستی داعش در ژوئن 2014 کل استان های نینوی، صلاح الدین و الانبار در عراق و بخش هایی از استان های دیالی و کرکوک را به طور نسبی تصرف کرده بود اما به مدد نیروهای مسلح و الحشد الشعبی در عراق در نوامبر 2017 خاتمه حاکمیت داعش بر عراق و سوریه اعلام شد، اگرچه هنوز هسته های خفته داعش در استان های مذکور عراق و برخی مناطق شرق سوریه فعالیت دارند.

خ

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 2 خرداد 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1022

به "عراق برای بازگشت خانواده های داعش به مناطق سکونتشان شرط گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق برای بازگشت خانواده های داعش به مناطق سکونتشان شرط گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید