قالیباف: کادر درمانی در مقابل سیل کرونا با عقل معاد ایستاد، دنبال مچ گیری نیستیم

به گزارش مجله آزات وب، رییس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وقتی سیل کرونا آمد، کادر درمانی در مقابل سیل با عقل معاد ایستادند تاکیدکرد که در بیمارستان امام پرستارانی بودند که از معیشت خود چیزی نمی گفتند ولی نگران تجهیزات درمانی بودند، این همان روحیه دفاع مقدس است.

قالیباف: کادر درمانی در مقابل سیل کرونا با عقل معاد ایستاد، دنبال مچ گیری نیستیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از خانه ملت، محمد باقر قالیباف در جلسه آنالیز مسائل نظام سلامت کشور که عصر امروز(چهارشنبه 16مهرماه) با حضور رئیس و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران، روسای نظام های صنفی، دانشگاه های علوم پزشکی و بیمارستان ها و معاونان وزیر بهداشت که در مجلس پیرامون شرایط اپیدمی کرونا برگزار شده بود، گفت: یک عقل معاد داریم یک عقل معاش؛ در مبارزه با کرونا پرستاران و پزشکان با عقل معاد کار کردند نه با عقل معاش، آن چیزی که ما را از جنگ مالی و کرونا بیرون می برد وحدت و صمیمیت و پرهیز از اختلاف است. نباید موضوعاتی جز آنچه را مشکل مردم است، به میان آوریم.

ما جز حل مسائل مردم نباید به چیزی فکر کنیم

رییس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه جز حل مسائل مردم به چیزی فکر نکنیم، ادامه داد: بازدید ما از بیمارستان امام، حداقل کاری بود که می توانستیم انجام دهیم، ما در نظارت میدانی، همۀ پروتکل ها را رعایت کردیم. فرمانده ستاد کرونا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و رئیس بیمارستان حاضر بودند و بر رعایت پروتکل ها نظارت کردند.

قالیباف توضیح داد: سی هزار پرستار ما کرونا گرفتند. اینها با عقل معاد کار کردند. بعضی از پرستاران از اسفند ماه سال گذشته کارانه نگرفتند و الان در خط مقدم هستند. این فرایند باید تغییر کند. وقتی سیل کرونا آمد، کادر درمانی ما در مقابل سیل با عقل معاد ایستادند.

وی اضافه نمود: سیل کرونا و سیل مسائل مالی را داریم و باید در مقابل آن بایستیم و از مردم دفاع کنیم. اگر کنار مجاهدان خط مقدم نایستیم از مروت و انسانیت به دور است. عقلانیت این است که لااقل به پرستاران و پزشکان خداقوت بگوییم.

رییس مجلس شورای اسلامی، تاکید نمود: در بیمارستان فرهنگ ایثارگری را دیدم. در بیمارستان امام پرستارانی بودند که از معیشت خود چیزی نمی گفتند ولی نگران تجهیزات درمانی بودند. این همان روحیه دفاع مقدس است.

قالیباف با تاکید بر اینکه ساختار را می توانند جهت دهی نمایند ولی باید ظرفیت های مردمی را پای کار بیاوریم. بیان کرد: هم اکنون افزایش تخت های بیمارستانی را باید به طورجدی در دستور کار قرار دهیم. از سوی دیگر بیمارستان برای انشعاب آب دچار مشکل است. این فقط یک هماهنگی و توجه می خواهد.

کرونا باید اولویت اول قوای سه گانه باشد

وی اضافه نمود: کرونا باید اولویت اول دولت و مجلس وقوه قضائیه باشد. اگر همه بار را روی دوش کادر درمان بیندازیم قطعا مسائل حل نخواهد شد.

رییس مجلس شورای اسلامی توضیح داد: ما دنبال حال گیری و مچ گیری نیستیم. باید شبانه روزی برای پیگیری مسائل مردم کار کنیم. دغدغۀ همۀ نمایندگان در تمامی حوزه های انتخابیه مسئله کرونا خواهد بود و در همۀ نظارت های میدانی حضور در کنار کادر درمان را در دستور کار خواهیم داشت؛ همۀ پروتکل ها را رعایت خواهیم کرد ولی این به معنی نرفتن و کار نکردن نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1407

به "قالیباف: کادر درمانی در مقابل سیل کرونا با عقل معاد ایستاد، دنبال مچ گیری نیستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قالیباف: کادر درمانی در مقابل سیل کرونا با عقل معاد ایستاد، دنبال مچ گیری نیستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید