معافیت مالیاتی 5.4 میلیاردی برای شرکت های فناوری چین

به گزارش مجله آزات وب، مقامات چینی به منظور رشد شرکت های فعال در حوزه علم و فناوری معافیت مالیاتی 5.4 میلیارد دلاری برای آنها در نظر گرفته اند.

معافیت مالیاتی 5.4 میلیاردی برای شرکت های فناوری چین

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران به نقل از سی جی تی ان، وزارت علوم چین اعلام نموده که این معافیت باعث می گردد که شرکت های فناوری چینی تنها 25 درصد از رقم واقعی مالیات معین شده برای آنها را بپردازند و بتوانند با آسودگی خاطر بیشتری فعالیت های خود در حوزه تحقیق و پژوهش را ادامه دهند. پیش بینی می گردد ارزش این معافیت مالیاتی سال جاری به 5.4 میلیارد دلار برسد.

البته معافیت مالیاتی مذکور تنها شامل حال شرکت های فناوری کوچک و متوسط می گردد و شرکت های فناوری بزرگ باید مالیات های معین شده را به طور کامل بپردازند. از جمله مجموعه هایی که تحت پوشش طرح معافیت مالیاتی قرار می گیرند می توان به استارت اپ ها، مراکز فناوری تحت پوشش دانشگاه ها و مناطق ملی فناوری مورد حمایت دولت که با حضور تعدادی از شرکت ها فعال شده اند، اشاره نمود.

در مجموع 70 درصد از کل سرمایه گذاری در حوزه پژوهش و توسعه در چین توسط شرکت های فناوری صورت می گیرد و چین در شرایطی که تنش این کشور با آمریکا روز به روز در حال افزایش است، میخواهد با اقداماتی از این دست در حوزه هایی مانند طراحی تراشه های پیشرفته و توسعه نرم افزارهای مختلف به موفقیت های بیشتری دست یابد.

بنا بر اعلام وزارت دارایی چین قرار است سیاست گذاری های مالیاتی جدیدی به نفع شرکت های سازنده آی سی و نرم افزار نیز در آینده نزدیک انجام گردد تا آنها در دو سال اول فعالیت از پرداخت مالیات معاف شوند.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 4 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 236

به "معافیت مالیاتی 5.4 میلیاردی برای شرکت های فناوری چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معافیت مالیاتی 5.4 میلیاردی برای شرکت های فناوری چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید