مقاله: کشتی های مشهور آمریکا در طول تاریخ

به گزارش مجله آزات وب، کشتی ویکتوری چیمس در سال 1900 که ساخته شد نامش ادوین و موده (Edwin & Maude) بود و برای حمل چوب طراحی گردیده بود. کشتی این وظیفه را به مدت 40 سال انجام داد. طی جنگ جهانی دوم اما نقش دیگری بر عهده گرفت؛ محدوده مین های ضد زیردریایی را به خلیج چساپیک گزارش می داد. در سال 1954 نام ویکتوری چیمس را به خود گرفت و سال 1962 کشتی مسافربری شد.

مقاله: کشتی های مشهور آمریکا در طول تاریخ

کشتی الیسا (Elissa) دارای بدنه آهنی و سه دکل است. این کشتی به منظور حمل بار در سال 1877 ساخته شد. پس از 90 سال گشت و گذار در جهان، آخر در یونان دچار مشکل شد و آنجا محافظان دریا سعی کردند زنده نگهش دارند. الیسا همچنان مورد استفاده قرار می گیرد و هر ساله به خلیج مکزیک می رود.

یواس اس کانستیتوشن (USS Constitution) قدیمی ترین کشتی در حال مأموریت جهان اولین بار در سال 1797 در بوستون، ماساچوست به کار گرفته شد. اتصالات و لوازم آن را پل ریویر (Paul Rever)، مسگری اهل بوستون، طراحی کرد و ساخت. این کشتی، با آن سه دکل چوبی اش، در جنگ سال 1812 به توپ هایی مجهز شد و در برابر کشتی های بریتانیایی ایستاد؛ به همین دلیل لقب پیر آهنین را دریافت کرد. امروزه کشتی همچنان در تمام طول سال توسط نیروی دریایی آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد.

در سال 1987، فست فود زنجیره ای پیتزا دومینو آن را در اختیار گرفت و نامش را دومینو افکت (Domino Effect) گذاشت، اما سال 1990 دوباره ویکتوری چیمس شد. پس از بیش از یک قرن به کار گیری، ویکتوری چیمس در سال 2003 به بخش فرمانداری ایالت مین سپرده شد و بدین گونه به جاودانگی رسید.

منبع مقاله: کشتی های مشهور آمریکا در طول تاریخ

انتشار: 9 دی 1400 بروزرسانی: 9 دی 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 2026

به "مقاله: کشتی های مشهور آمریکا در طول تاریخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: کشتی های مشهور آمریکا در طول تاریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید