ملکه انگلیس از نماینده مجلس اخطار گرفت

به گزارش مجله آزات وب، خبر موافقت الیزابت دوم ملکه انگلیس، با پیشنهاد بوریس جانسون نخست وزیر این کشور، مبنی بر تعلیق 5 هفته ای مجلس، به همان اندازه که دولتمردان این کشور از هر 2 حزب محافظه کار و کارگر را غافلگیر کرد، موجب خشم آنها نیز شد.

ملکه انگلیس از نماینده مجلس اخطار گرفت

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

اما در این میان، کیت اوسامور نماینده منطقه ادمونتون از این هم فراتر رفت و پیغامی تهدیدآمیز خطاب به ملکه انگلیس نوشت.

وی در این پیغام که در صفحه توئیتر منتشر شد، ملکه را به همدستی در کودتا علیه دموکراسی متهم کرد و گفت از سرنوشت خویشاوندان ناکام خود، عبرت بگیرد.

در این پیغام می خوانیم: ملکه باید هنگام تدارک زمینه برای کودتای راستگرایان، به آنچه برای عموزاده اش تینو پادشاه سابق یونان پیش آمد؛ نگاه کند! نظام پادشاهی برچیده می گردد!

لازم به ذکر است در مدت زمان یک ماهه تعلیق مجلس، نخست وزیر این فرصت را خواهد داشت تا هرگونه که خود می خواهد در زمان موردنظرش توافق برگزیت را بدون نگرانی از جنجال ها و یا مخالفت های نمایندگان مجلس به پیش ببرد و همزمان نمایندگان منتخب را روانه تعطیلی اجباری سازد.

باید توجه داشت از آن جا که ملکه انگلیس مقامی به طور کامل تشریفاتی به شمار می رود و حق دخالت در امور سیاسی را ندارد، لذا درخواست جانسون برای تعلیق مجلس نمی توانست با مخالفت ملکه روبرو گردد و حداکثر کار الیزابت پس از درخواست نخست وزیر می توانست عدم پاسخ یا به تعویق انداختن پاسخ به این درخواست به روزهای آینده و نامعلوم باشد اما ملکه در نهایت ملزم به تائید درخواست نخست وزیر است و در این شرایط نیز به نظر می رسد الیزابت بدون آنکه پاسخ نخست وزیر را به روزهای دیگری موکول کند، خیلی فوری به آن پاسخ داده و بدون اختیار برای مخالفت و یا رد آن، این درخواست را تائید نموده و امضای تشریفاتی خود را پای آن انداخته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 343

به "ملکه انگلیس از نماینده مجلس اخطار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملکه انگلیس از نماینده مجلس اخطار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید