ملی پوشانی که از پرسپولیس جدا شدند

به گزارش مجله آزات وب، پرسپولیس در ادوار گذشته بازیکنان زیادی را در اوج و حضور این نفرات در تیم ملی از دست داده که این نفرات با رفتنشان اختلالی در فرایند تیمی پرسپولیس ایجاد نکردند. در سال 1353 بازیکنان زیادی از پرسپولیس جدا شدند که تنها جعفر کاشانی و مسیح مسیح نیا در سال جدایی از پرسپولیس مردان ثابت تیم ملی بودند، به رفم جدایی این نفرات، پرسپولیس در لیگ سال 54 قهرمان لیگ سوم تخت جمشید شد.

ملی پوشانی که از پرسپولیس جدا شدند

قهرمانی پرسپولیس با وجود جدایی ستارگان برتر در سال 65 تکرار شد و ناصر محمد خانی، حمید درخشان و شاهرخ بیانی ملی پوشان این تیم از پرسپولیس جدا و این تیم بار دیگر قهرمان مسابقات تهران و علاوه بر آن قهرمان مسابقات جام حذفی تهران و جام حذفی کشور شد. در سال 66 و 67 پرسپولیس محمد پنجعلی و فرشاد پیوس را از دست داد، با این حال قهرمانی پرسپولیس در مسابقات سال های 67 و 68 تهران تکرار شد.

جدایی ستارگان ملی پوش (اصلی) در پرسپولیس ادامه دار بود، پرسپولیس در سال 70 نادر محمد خانی، حمید درخشان و کرمانی را از دست داد، با این حال در این سال قهرمان آسیا و قهرمان جام حذفی کشور شد.

پرسپولیس پر قدرت دهه هفتاد در سال 75 و 76 علی دایی و کریم باقری و در سال 77، مهدوی کیا، مرحوم میناوند و شاهرودی و در سال 80 علی کریمی را از دست داد، نکته جالب این که در سال بعد از رفتن این ستارگان تیم پرسپولیس در مسابقات فوتبال لیگ کشور اسم قهرمانی را به دست آورد.

در دهه 80 هم موفقیت با پرسپولیس بعد از جدایی ستارگان ملی پوشش یار بود و تیم پرسپولیس در سال 86 تنها یار ملی پوش اصلی خود یعنی مهرزاد معدنچی را از دست داد، با این حال در همان سال قهرمان مسابقات فوتبال لیگ کشور شد.

در سال 93 سید جلال حسینی و مهرداد پولادی از پرسپولیس جدا شدند، ولی در یک فصل غیر معمول پرسپولیس بعد از جدایی ستارگان ثابت ملی خود قهرمانی را به دست نیاورد.

در 5 سال گذشته هم پرسپولیس در هر سال نفراتی از ملی پوشان ترکیب اصلی یا نزدیک به اصلی خود را از دست داده، اما پرسپولیس قهرمانی های خود در این عرصه را تکرار نموده است، در 5 سال گذشته مهدی طارمی، رامین رضاییان، علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده، وحید امیری، مهدی ترابی (البته این 2 به تیم خود برگشتند) را از دست داده، اما قهرمانی را تکرار نموده است.

آیا پرسپولیس مثل همواره حالت معمول را دارد و با از دست دادن کنعانی زادگان به موفقیت خود ادامه خواهد داد یا مثل سال 93 که با رفتن سید جلال و پولادی قهرمانی را از دست داد این بار هم شرایط غیر معمول را تجربه خواهد نمود؟

طرفداری

منبع: فرارو
انتشار: 16 مرداد 1400 بروزرسانی: 16 مرداد 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1868

به "ملی پوشانی که از پرسپولیس جدا شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملی پوشانی که از پرسپولیس جدا شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید