موسوی: استانداردهای دوگانه حقوق بشری باعث سوء استفاده از مکانیزم های سازمان ملل می گردد

به گزارش مجله آزات وب، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تصویب قطعنامه شرایط حقوق بشر در چهل و سومین اجلاس شورای حقوق بشر را مبتنی بر نگرش گزینشی، غرض ورزانه، تقابل آمیز و با اهداف سیاسی دانست و آن را محکوم کرد که توسط سوئد با حمایت بعضی کشورهای غربی ارائه شده بود.

موسوی: استانداردهای دوگانه حقوق بشری باعث سوء استفاده از مکانیزم های سازمان ملل می گردد

به گزارش گروه بین الملل مجله آزات وب، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران توضیح داد: مایه تاسف است که استفاده سیاسی و ابزاری از حقوق بشر و بکارگیری استانداردهای دوگانه در این حوزه در حال تبدیل شدن به یک امر عادی می باشد. به همین دلیل کیفیت واکنش ها و مواضع این کشورها در قبال سرکوب اعتراضات نژاد پرستانه در آمریکا نمونه خوبی برای سنجش و راستی آزمایی نگرانی های حقوق بشری این گروه از کشورها می باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: رویکرد حامیان قطعنامه شرایط حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران با اتخاذ استانداردهای دوگانه در مورد شرایط حقوق بشر کشورها موجبات سوء استفاده از مکانیزم های سازمان ملل متحد را فراهم نموده است که از این شرایط ابراز تاسف می کنیم.

موسوی افزود: جمهوری اسلامی ایران یک نظام مردم سالار دینی است که در چارچوب تعهدات مذهبی و پایبندی به قانون اساسی و قوانین عادی خود و معاهدات بین المللی، در راستای توسعه و ارتقای حقوق بشر در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی گام برداشته و در عمل نیز خود را متعهد به رعایت آن می داند.

سخنگوی وزارت امور خارجه رویکرد مخرب حامیان این قطعنامه در رابطه با جمهوری اسلامی ایران را واجد اشکالات و ایرادات متعددی ارزیابی کرد که از جمله آنها استفاده ابزاری و سیاسی از حقوق بشر ، نادیده دریافت ارزش ها و باورها و ویژگیهای خاص فرهنگی جوامع مختلف، عدم توجه به واقعیتها در نتیجه تاثیر پذیری از فضای رسانه ای و تبلیغاتی علیه کشور و بی توجهی و سکوت نسبت به نقض گسترده حقوق بشر ملت ایران در نتیجه اعمال تحریمهای ظالمانه است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 2 شهریور 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1202

به "موسوی: استانداردهای دوگانه حقوق بشری باعث سوء استفاده از مکانیزم های سازمان ملل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسوی: استانداردهای دوگانه حقوق بشری باعث سوء استفاده از مکانیزم های سازمان ملل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید