تور ارزان فرانسه: موضع جنجالی حزب راست افراطی فرانسه در باره پناهجویان

به گزارش مجله آزات وب، سخنان جنجالی سخنگوی حزب راست افراطی فرانسه در خصوص پناهجویان گرفتار در مرز لهستان و بلاروس موجی از اعتراضات را برانگیخت؛ وی در گفت و گو با یک شبکه تلویزیونی دوبار تکرار کرد: بگذاریم پناهجویان از سرما بمیرند!

تور ارزان فرانسه: موضع جنجالی حزب راست افراطی فرانسه در باره پناهجویان

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

ژولین ادول سخنگوی حزب راست افراطی تجمع ملی در فرانسه در تبادل نظر با شبکه تلویزیونی ب. اف. ام تی وی درمورد پناهجویان گرفتار در مرز لهستان و بلاروس گفت: مگر وظیفه اتحادیه اروپا حفاظت از مردم اروپاست!!

وی اضافه کرد: قطعا نباید دروازه های اتحادیه اروپا را بر روی پناهجویان گگردد؛ چرا که بسیاری از آن ها بالقوه خطرناک هستند.

سخنان جنجالی ژولین ادول حتی واکنش مجری برنامه تلویزیونی را برانگیخت و از وی پرسید: پس آیا ما باید اجازه دهیم پناهجویان گرفتار در مرز تا دم مرگ یخ بزنند؟

سخنگوی حزب راست افراطی فرانسه در پاسخ به این سوال دوبار تاکید نمود: بله! بله! و برای بار سوم گفت: نمی گویم بمیرند ولی می گویم باید آن ها را از مرز اتحادیه اروپا به هر قیمتی دور نگاه داشت. چرا که آنها بسیار خطرناک هستند.

واکنش بعضی احزاب فرانسه به بحران پناهجویان گرفتار در مرز بلاروس و لهستان در حالی است که این کشور همیشه مدعی مهد تمدن و حقوق بشر بوده و همیشه به قدمت اعلامیه­ حقوق بشر و شهروندی سال 1789 میلادی خویش استناد نموده است!

مساله پناهجویان در مرز لهستان و بلاروس در روزهای اخیر با حضور هزاران نفر از پناهجویان در این منطقه و کوشش برای ورود غیرقانونی به خاک لهستان که با استقرار نیروهای ویژه این کشور ممانعت شده، شرایط بحرانی یافته است. گردآمدن گروه بزرگی از پناهجویان از بعد از ظهر 8 نوامبر (17 آبان ماه) در بلاروس و نزدیکی بزرگراه منتهی به مرز لهستان، مورد توجه رسانه ها نهاده شد. هم زمان با گردآمدن هزاران پناهجو در هوای یخبندان در مرز بلاروس با لهستان و بالاگرفتن تنش در مرزهای دو کشور، جان هزاران تن از آنان در خطر نهاده شده است.

به گفته دولت لهستان، الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس به عمد با سازماندهی حرکت پناهجویان عمدتا خاورمیانه ای به مینسک (مرکز بلاروس) و وعده عبور امن به اتحادیه اروپا در پی تلافی تحریم هایی است که بروکسل (اتحادیه اروپا) علیه بلاروس اعمال نموده است. همزمان گفته می گردد دولت دست راستی لهستان نزدیک به 20 هزار پلیس مرزی را با حمایت ارتش این کشور در مرز با بلاروس مستقر نموده است؛ اقدامی که از زمان جنگ سرد تا به امروز بی سابقه بوده است.

کمیته مرزی دولتی بلاروس گزارش داد که گروه بزرگی از پناهجویان از کشورهای آسیایی و آفریقایی به مرز بلاروس با لهستان هجوم آورده اند. این کمیته با بیان اینکه شرایط پناهجویان در مرز بلاروس با لهستان همچنان بشدت متشنج است، گفت: بیش از دو هزار پناهجو از جمله تعداد قابل توجهی زن و کودک در مقابل موانع مرزی لهستانی توقف نموده اند.

نیروهای امنیتی لهستان به آنها اجازه عبور نمی دهند، مهاجران کوشش کردند تا بر موانع غلبه نمایند. اتحادیه اروپا امکان اعمال تحریم های تازه در خصوص بلاروس را آنالیز می نماید. در همین حال به گزارش شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه، بیش از 3 هزار نفر پناهجو از کشورهای خاورمیانه در مرز بلاروس و لهستان تجمع نموده اند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 دی 1400 بروزرسانی: 5 دی 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 2021

به "تور ارزان فرانسه: موضع جنجالی حزب راست افراطی فرانسه در باره پناهجویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان فرانسه: موضع جنجالی حزب راست افراطی فرانسه در باره پناهجویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید