نخست وزیر کانادا از رایزنی ها برای اتخاذ اقداماتی علیه سعودی ها اطلاع داد

به گزارش مجله آزات وب، نخست وزیر کانادا می گوید که دولت این کشور با طرف های دیگر در مورد اقدامات آینده در قبال سعودی ها همکاری می نماید.

نخست وزیر کانادا از رایزنی ها برای اتخاذ اقداماتی علیه سعودی ها اطلاع داد

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل مجله آزات وب، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا می گوید که اتاوا این کشور با طرف های دیگر در مورد اقدامات آینده در قبال سعودی ها همکاری می نماید.

نخست وزیر کانادا همچنین اظهار داشت که مسئولان دستگاه های اطلاعاتی این کشور به نوارهای صوتی ارائه شده از سوی ترکیه در مورد آنچه بر سر خاشقجی آمده است، گوش داده اند.

جمال خاشقجی روزنامه نگار و نویسنده مشهور تبعه عربستان سعودی، در تاریخ دوم اکتبر (10 مهر) برای انجام کارهای مرتبط با ازدواجش با نامزد اهل ترکیه خود، وارد کنسولگری عربستان سعودی در استانبول شد، ورودی که نهایتا به مرگی دردناک توسط مأموران امنیتی ارشد و نزدیک به محمد بن سلمان ولیعهد سعودی منتهی شد. حاکمان عربستان سعودی هرچند تمامی مطالب درز یافته به رسانه ها مبنی بر قتل جمال خاشقجی را رد می کردند، اما سعودی ها نهایتا تحت فشار افشاگری های امنیتی و رسانه ای، در حالی که بیش از دو هفته منکر وقوع هر حادثه ای برای جمال خاشقجی در کنسولگری سعودی در استانبول بود، به کشته شدن وی داخل عمارت کنسولگری اعتراف کردند. با این همه فشار رسانه ها و افکار عمومی در سطح منطقه و دنیا روی حاکمان عربستان سعودی برای افشای تمامی ابعاد این رسوایی ادامه دارد.

منبع: تسنیم
انتشار: 18 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 262

به "نخست وزیر کانادا از رایزنی ها برای اتخاذ اقداماتی علیه سعودی ها اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر کانادا از رایزنی ها برای اتخاذ اقداماتی علیه سعودی ها اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید