همکاری های دوجانبه موضوع مذاکرات وزرای انرژی روسیه و ایران

به گزارش مجله آزات وب، وزیران انرژی روسیه و ایران در جریان مذاکراتی تلفنی، طیف وسیعی از مسائل مربوط به همکاری های دوجانبه در عرصه های تجاری-اقتصادی، سرمایه گذاری و انرژی را مورد آنالیز قرار دادند.

همکاری های دوجانبه موضوع مذاکرات وزرای انرژی روسیه و ایران

به گزارش گروه بین الملل مجله آزات وب به نقل از خبرگزاری نووستی، الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه و رضا ادرکانیان وزیر نیروی ایران در جریان مذاکراتی تلفنی، مسائل مربوط به همکاری های دوجانبه در زمینه تجاری-اقتصادی و سرمایه گذاری را مورد آنالیز قرار دادند.

بر اساس اطلاعات منتشره از سوی وزارت انرژی روسیه، در جریان این گفت وگوی تلفنی، نوواک و اردکانیان-به عنوان روسای مشترک کمیسیون دائم بین دولتی روسیه-ایران در عرصه همکاری های تجاری-بازرگانی، درباره وضعیت کنونی و دورنمای طیف وسیعی از همکاری های دوجانبه، از جمله در زمینه سرمایه گذاری و انرژی گفتگو کردند.

وزیر انرژی روسیه در این مذاکرات تاکید نمود: ما معتقدیم که تحقق تصمیم گیری ها در سرانجام آخرین نشست کمیسیون بین دولتی که در ماه ژوئن در اصفهان، می تواند انگیزه مضاعفی به تقویت همکاری های دوجانبه بین کشورهای ما داده و به رشد شاخص مبادلات بازرگانی بین روسیه و ایران یاری کند.

نشست قبلی کمیسیون دائم بین دولتی روسیه-ایران در عرصه همکاری های تجاری-بازرگانی در تاریخ 18 ژوئن (28 خرداد ماه) در شهر اصفهان (ایران) برگزار گردید.

نوواک پیش از این گفته بود که روسیه در حال آنالیز امکان افزایش سرمایه گذاری ها در عرصه استخراج نفت در ایران است. وی بدون اینکه فاش کند دقیقاً چه طرح هایی در این زمینه در نظر است، یادآور شد که در وهله نخست، صحبت بر سر طرح های مشترک در عرصه استخراج نفت در ایران است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 456

به "همکاری های دوجانبه موضوع مذاکرات وزرای انرژی روسیه و ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری های دوجانبه موضوع مذاکرات وزرای انرژی روسیه و ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید