پس از برگزیت چه چیزهایی در تجارت و اقتصاد تغییر خواهد نمود؟

به گزارش مجله آزات وب، خبرنگاران: انگلیس آدینه شب گذشته پس از 5 دهه بالاخره از اتحادیه اروپا جدا شد و این کشور بزرگترین تحول ژئوپلتیک خود در طی دهه های اخیر را تجربه کرد. اما برای بسیاری این سوال مطرح است که پس از این جدایی تاریخی چه چیزهایی تغییر خواهد نمود؟

پس از برگزیت چه چیزهایی در تجارت و اقتصاد تغییر خواهد نمود؟

جهت دریافت مشاوره خدمات موشن گرافیک از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی سناریو تا ساخت تیزر و موشن گرافیک حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم؛ انگلیس آدینه شب گذشته پس از 5 دهه بالاخره از اتحادیه اروپا جدا شد و این کشور بزرگترین تحول ژئوپلتیک خود در طی دهه های اخیر را تجربه کرد. اما برای بسیاری این سوال مطرح است که پس از این جدایی تاریخی چه چیزهایی تغییر می نمایند و چه چیزهایی همچون گذشته باقی می مانند؟

پس از این جدایی انگلیس حق رای خود را در نشست های برگزار شده در بروکسل جهت تصمیم گیری در خصوص سیاست اتحادیه در خصوص مسائل مختلف از خدمات اقتصادی گرفته تا تعریف خودروهای فراوریی اروپا را از دست خواهد داد.

انگلیس حدود 15 درصد اقتصاد اتحادیه اروپا را در اختیار دارد و بیشترین هزینه های بخش نظامی اروپا را به خود اختصاص داده است. شهر لندن همچنین پایتخت اقتصادی دنیا به شمار می رود. اما اندازه اقتصاد انگلیس حدود 2.7 تریلیون دلار است در حالی که اقتصاد اروپا در حال حاضر 18.3 تریلیون دلار حجم دارد.

مقررات گمرکی و تجاری برای شرکت های انگلیسی طرف همکاری با اتحادیه اروپا تا خاتمه سال 2020 تغییری نخواهد داشت. اما از ابتدای سال آینده با کالاهایی که از اتحادیه اروپا وارد انگلیس می شوند همچون کالاهای وارداتی از کشورهای ثالث رفتار خواهد شد.

در زمینه تجاری، به محض اینکه انگلیس در روز 31 ژانویه 2020 به صورت رسمی از اتحادیه اروپا خارج گردد می تواند اقدام به مذاکره برای انعقاد توافقات تجاری با سایر کشورها نماید. اتحادیه اروپا که حدود نیمی از تجارت انگلیس را به خود اختصاص می دهد، در کنار آمریکا به عنوان اولویت های اصلی دولت انگلیس برای انعقاد توافقات تجاری جدید به شمار می فرایند.

یکی از نقاط اختلاف در مذاکرات با آمریکا پیشنهاد انگلیس برای وضع اقتصادیات یکجانبه بر خدمات دیجیتالی خواهد بود که به رغم تهدید آمریکا مبنی بر وضع تعرفه تلافی جویانه بر خودروهای فراوری انگلیس، لندن همچنان آن را دنبال می نماید.

در طی 11 ماه آینده، یعنی در دوره انتقالی عملا تغییری در تعاملات صنعت خدمات اقتصادی انگلیس با مشتریانش در اتحادیه اروپا به وجود نخواهد آمد. تمام مقررات اقتصادی اتحادیه اروپا در دوره انتقالی همچنان تا خاتمه ماه دسامبر بر انگلیس اعمال خواهد شد. بانک ها، مدیران دارایی و شرکت های بیمه در انگلیس همچنان از دسترسی کامل به سرمایه گذاران اتحادیه اروپا برخوردار خواهند بود.

اما دسترسی این بخش به سرمایه گذاران اروپایی در آینده یکی از اولین موضوعاتی است که باید بین اتحادیه اروپا و مقامات انگلیسی مورد بحث قرار گیرد و تا خاتمه ماه ژوئن نهایی گردد.

دولت انگلیس انتظار دارد اتحادیه اروپا با وضع مقررات هم ارز به این شرکت ها اجازه دهد تا به تجارت با اتحادیه اروپا ادامه دهند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 811

به "پس از برگزیت چه چیزهایی در تجارت و اقتصاد تغییر خواهد نمود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پس از برگزیت چه چیزهایی در تجارت و اقتصاد تغییر خواهد نمود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید