پوتین: حل وفصل مناقشه قره باغ برای ما اهمیت ویژه ای دارد

به گزارش مجله آزات وب، رئیس جمهور روسیه که کشورش عهده دار مأموریت حفاظت از صلح میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه قره باغ شده، تأکید کرد که حل وفصل مناقشه قره باغ از لحاظ امنیت داخلی برای روسیه اهمیت ویژه ای دارد.

پوتین: حل وفصل مناقشه قره باغ برای ما اهمیت ویژه ای دارد

جهت دریافت خدمات طراحی نمای خانه ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از ریانووستی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز آدینه در یک نشست مجازی که درباره مأموریت کشورش برای حفاظت از صلح میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه مورد مناقشه قره باغ برگزار گردید، بر اهمیت حل وفصل مناقشه قره باغ برای روسیه تأکید کرد.

پوتین در مورد ضرورت کوشش برای حل وفصل کامل مناقشه قره باغ توضیح داد: چنین درگیری هایی و حل وفصل آنها برای روسیه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مسئله قره باغ از نقطه نظر تضمین امنیت ملی برای ما حائز اهمیت است.

وی اضافه نمود: میلیون ها ارمنی و آذربایجانی در روسیه زندگی می نمایند و بدون هیچ گونه اغراقی باید بگویم که ارتباط ما با این دو ملت به قرن ها پیش بازمی گردد. بنابراین حل وفصل مناقشه قره باغ از لحاظ سیاسی نیز برای ما اهمیت دارد.

رئیس جمهور روسیه درباره کوشش های کشورش برای حفظ صلح در قره باغ نیز گفت: همان طور که می دانید، من به طور دائم با همکارانم در ارمنستان و آذربایجان در تماس هستم. ما با سران هر دو کشور توافق نموده ایم که به زودی هیئتی [به منظور یاری به حفظ صلح در قره باغ] از روسیه به ارمنستان و آذربایجان اعزام گردد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1421

به "پوتین: حل وفصل مناقشه قره باغ برای ما اهمیت ویژه ای دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: حل وفصل مناقشه قره باغ برای ما اهمیت ویژه ای دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید