پیشگیری از ابتلای بچه ها به کرونا

به گزارش مجله آزات وب، فراگیری ابتلا به کرونا بچه ها زیادی را هم درگیر نموده است؛ علائم و راه های پیشگیری از آن را در این مطلب مرور نموده ایم.

پیشگیری از ابتلای بچه ها به کرونا

این روزها بچه ها بسیاری به کرونا مبتلا شده اند. هر چند به طور تعیین نمی توان عامل ابتلای زیاد بچه ها را سویه دلتا دانست اما اصل افزایش ابتلای بچه ها به کرونا غیر قابل انکار است. در این خصوص مدیر فنی سازمان جهانی بهداشت می گوید: شواهد نشان می دهد که سویه دلتا که اولین بار در هند شناسایی شد، بیشتر در بین افرادی منتقل می گردد که فاصله اجتماعی را رعایت ننموده اند. این مورد مشاهده نشده است که سویه دلتا مخصوص بچه ها باشد و به طور خاص آنان را درگیر کند. با این همه ابتلای بچه ها در موج اخیری که در کشورمان ایجاد شده زیاد است. ادامه مطلب را در این زمینه مطالعه کنید:

سرعت انتقال بیشتر

علایمی مانند حالت سرماخوردگی، گلودرد، اسهال، استفراغ، بدن درد و سردرد ممکن است در بچه ها مبتلا به کرونای دلتا دیده گردد. دکتر عبدا... کریمی، متخصص بیماری های عفونی بچه ها درباره شرایط ابتلای بچه ها به کرونای دلتا یا همان واریانت هندی ویروس کرونا گفت: کرونای دلتا نسبت به ویروس اصلی و بعلاوه ویروس آلفا (واریانت انگلیسی ویروس کرونا) چند ویژگی دارد؛ یکی از ویژگی هایش این است که سرعت انتقال آن بسیار بیشتر و قدرت سرایت اش 60 درصد نسبت به ویروس آلفا بالاتر است.

نکته مهم درباره ابتلای بچه ها

نکته مهم تر این است که بچه ها هم می توانند با ویروس دلتا درگیر شوند و ابتلا به این ویروس در بچه ها هم ممکن است اتفاق بیفتد. بچه ها به راحتی می توانند بیماری را به دیگران هم منتقل نمایند؛ بنابراین هم سرعت انتقال ویروس کرونا، هم شدت آن و هم تعداد افرادی که درگیر می نماید در گونه دلتا بیشتر است.

اندازه مرگ و میر کم است

کرونا می تواند در بچه ها هم منجر به بیماری شدید و حتی مرگ و میر گردد. البته باید توجه کرد که اندازه مرگ و میر کرونا در بچه ها کم است اما موضوع مهم این است که بچه ها در زنجیره انتقال قرار می گیرند.

برترین شیوه پیشگیری

1- استفاده از ماسک ایمن ترین راه برای حفظ سلامت و مبتلا نشدن به ویروس کرونا ست هر چند احتمال ابتلای بیشتر بچه ها و نوجوانان به ویروس دلتا تا به امروز در مطالعات به عمل آمده اثبات نشده ، اما با این حال آموزشگاه اطفال ایالات متحده آمریکا به تازگی توصیه نموده است که تمام بچه ها بالای دو سال از ماسک استفاده نمایند. در سنی که کودک برای زدن ماسک همکاری می نماید حتما از ماسک بهره ببرید.

2- بچه ها را به مراکز شلوغ و پر تجمع نبرید و رعایت فاصله ایمن را به او آموزش دهید.

3- نکات بهداشتی استفاده از ماسک را به بچه ها آموزش دهید.

4- از شست وشو و ضد عفونی دست های کودک غافل نشوید.

5- به علایم بیماری حساس باشید.

6- وسیله بازی و سرگرمی بچه ها را در منزل فراهم کنید تا لازم نباشد به بیرون از منزل بروند.

7- در صورت ضرورت و اصرار زیاد فقط در زمان هایی کودک را برای بازی به بیرون از منزل ببرید که پارک محل زندگی تان خلوت است.

8- بعد از بازی حتما دست های کودک را بشویید و ضد عفونی کنید.

9- مطمئن شوید که کودک آب کافی می نوشد.

10- به برنامه غذایی کودک توجه و سعی کنید سیستم ایمنی او را تقویت کنید.

علائم

تب و لرز

علایم تنفسی مثل گلو درد، سرفه، تنگی نفس و درد قفسه سینه

علایم گوارشی مانند اسهال، تهوع، استفراغ و بی اشتهایی

از دست دادن حس های چشایی و بویایی

سردرد

بدن درد

ضعف و بی حالی

موارد اشاره شده از جمله علایم ابتلای بچه ها به ویروس کروناست و والدین در صورت مشاهده هر یک از این علایم باید بلافاصله کودک خود را نزد پزشک ببرند.

منبع: همگردی
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1878

به "پیشگیری از ابتلای بچه ها به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشگیری از ابتلای بچه ها به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید