کارشناسان حقوقی: شکایت های ترامپ تاثیری بر نتیجه انتخابات نخواهد داشت

به گزارش مجله آزات وب، کارشناسان حقوقی بر این باورند که شکایت های دونالد ترامپ درباره فرایند برگزاری و شمارش آرا، تاثیری بر نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نخواهد داشت.

کارشناسان حقوقی: شکایت های ترامپ تاثیری بر نتیجه انتخابات نخواهد داشت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، کارشناسان حقوقی تاکید می نمایند که شکایت های مطرح شده از سوی وکلای ترامپ، شانس ناچیزی برای تغییر دادن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری دارد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس این گزارش در حالی که راستا ترامپ برای پیروزی در انتخابات سخت و سخت شده است، ستاد انتخاباتی اش روز پنجشنبه چالش ها و شکایت های حقوقی خود را افزایش داده و اعلام نموده است که قصد طرح شکایت در ایالت نوادا را دارد.

روز چهارشنبه نیز ستاد انتخاباتی ترامپ شکایت هایی را در میشیگان و پنسیلوانیا و جورجیا مطرح نموده و خواهان رسیدگی دیوان عالی آمریکا به این پفراینده ها شده است.

کرشناسان حقوقی می گویند: این دادخواست با هدف متوقف کردن شمارش آرا و به تعویق انداختن اعلام پیروزی بایدن توسط رسانه های مهم آمریکایی است و می تواند تبعات سیاسی وخیمی برای ترامپ به همراه داشته باشد.

رابرت یابلون استاد دانشگاه ویسکانسین در این باره گفت: مانور حقوقی فعلی عمدتا راهی برای ستاد انتخاباتی ترامپ است تا سعی کند این بازی را ادامه دهد. تا به امروز هیچ گونه شواهدی وجود نداشته است که نشان دهد قانون شکنی های سیستماتیک در فرایند شمارش آرا وجود داشته است.

بیل استپین مدیر ستاد انتخاباتی ترامپ در این باره گفت: شکایت های مطرح شده با این هدف بوده است که تنها آرا قانونی شمرده گردد.

این در حالی است که باب بوئر از تیم حقوقی جو بایدن در این باره تاکید نمود: شکایت های مطرح شده بی اساس است. هدف آنها این است که به ستاد انتخابات ترامپ فرصت طرح این استدلال را بدهد که شمارش آرا متوقف گردد. شمارش آرا متوقف نخواهد شد.

کارشناسان حقوقی بر این باورند که شکایت های مطرح شده تنها در صورتی موثر خواهد بود که مساله اصلی اختلاف بر سر چند هزار رای در یک یا دو ایالت مهم و کلیدی باشد.

ترامپ خواهان توقف شمارش آرا در ایالت های میشیگان و پنسیلوانیا شده است. شکایت ستاد انتخاباتی ترامپ روز پنجشنبه در دادگاه میشیگان رد شده است ولی دادگاه پنسیلوانیا طی حکمی خواهان دسترسی بهتر ناظران ستاد ترامپ به فرایند شمارش آرا در فیلادلفیا شده است.

ستاد انتخاباتی ترامپ با طرح شکایت در دیوان عالی آمریکا به دنبال بی اعتبار کردن آرا پستی در پنسیلوانیا است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1427

به "کارشناسان حقوقی: شکایت های ترامپ تاثیری بر نتیجه انتخابات نخواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناسان حقوقی: شکایت های ترامپ تاثیری بر نتیجه انتخابات نخواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید