گرمای 46 درجه در آمریکا؛ 6 نفر کشته شدند

به گزارش مجله آزات وب، موج شدید گرما که بیش از نیمی از آمریکا را از روز جمعه تاکنون در برگرفته است، تاکنون 6 نفر را در ایالات مختلف این کشور قربانی کرده است.

گرمای 46 درجه در آمریکا؛ 6 نفر کشته شدند

به گزارش فارس، موج خطرناک و مرگبار گرما بیش از نیمی از آمریکا را دربرگرفته است و دهها میلیون نفر در اوایل هفته جاری، تحت تأثیر دمای بالای بی سابقه قرار خواهند گرفت.

شبکه آمریکایی سی بی اس نیوز گزارش کرد، مقامات ایالات میانه غربی آمریکا و بخش هایی زیادی از ساحل شرقی آمریکا به ساکنان این مناطق در خصوص موج شدید گرما که تاکنون 6 نفر را قربانی کرده است، هشدار داده اند.

طبق این گزارش، دمای هوای از 90 درجه فارنهایت (32 درجه سلسیوس) تا 100 (37 درجه سلسیوس) و در برخی موارد 115 درجه فارنهایت (46 درجه سلسیوس) متغیر است.

ایالاتی همچون ماساچوست و مینه سوتا در حال تجربه اثرات ناشی از شدیدترین موج گرما در آمریکا هستند و همچنین پیش بینی شده است که تندبادهای شدید شرق-مرکزی مینه سوتا را درنوردد.

طبق این گزارش، حدود 200 میلیون نفر از مرکز آمریکا تا ساحل شرقی احتمالاً تحت تأثیر موج شدید گرما قرار می گیرند و آنطور که مقامات آمریکایی اعلام کرده اند، دستکم 6 نفر در موج شدید گرما قربانی شده اند که از این میان، چهار نفر از ایالت مریلند بوده اند و یک نفر دیگر از آریزونا و یک نفر دیگر در آرکانزاس جان خود را از دست داده اند.

طبق این گزارش، تندبادهای شدید طی روزهای جمعه و شنبه، به قطع برق در جنوب شرقی ویسکانسین منجر شد و مقامات محلی اعلام کرده اند که ممکن است این قطعی برق چندین روز ادامه داشته باشد.

طبق این گزارش، واشنگتن دی سی در میان چندین شهر ساحل شرقی آمریکا محسوب می شود که گرمای شدید و رطوبت موجب شده است تا دمای هوای تا 37 درجه سلسیوس احساس شود.

بر اساس این گزارش، شاخص گرما در بالتیمور 122 فارنهایت (50 درجه سلسیوس) بوده است و دمای بالای هوا در فرودگاه جان اف کندی نیویورک، فرودگاه مک آرتور لانگ آیلند، آتلانتیک سیتی، بلکسبرگ، ویرجینیا و میلینوکت در شمال ایالت مین نیز رکورد زده است.

شبکه بی بی سی نیز گزارش کرد که از روز جمعه موج شدید گرما بسیاری از بخش های آمریکا را فراگرفته است و در روزهای اوایل هفته این گرما به اوج خود می رسد.

طبق این گزارش، بیل دی بلاسیو شهردار نیویورک، به دلیل دمای بالای هوا، اعلام شرایط اضطراری کرده است و به شهروندان نیویورک گفت: موج گرما طی روزهای آینده بسیار جدی است....هوای شنبه تا یکشنبه خیلی خیلی بد است.

بنا به گزارش بی بی سی، موج شدید گرما کانادا را نیز دربرگرفته است و کارشناسان هواشناسی در کانادا اعلام کرده اند که دما در مونترال باتوجه به رطوبت بالا، احساس هوای 45 درجه سانتیگراد را خواهد داشت.

منبع: انتخاب
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 بهمن 1398 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 703

به "گرمای 46 درجه در آمریکا؛ 6 نفر کشته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرمای 46 درجه در آمریکا؛ 6 نفر کشته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید