احیای دیوار دفاعی گرگان گردشگری ایران را تکان می دهد

به گزارش مجله آزات وب، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، #گردشگری و صنایع دستی استان #گلستان گفت: احیای دیوار دفاعی گرگان نه تنها گردشگری استان که می تواند گردشگری ایران را تکان دهد.

احیای دیوار دفاعی گرگان گردشگری ایران را تکان می دهد

به گزارش جهانی سفر رحمان فرمانی در تبادل نظر با خبرنگار ایسنا با اشاره به مطالبات حوزه گردشگری و میراث فرهنگی گلستان از رئیس جمهور اظهار کرد: به طور قطع موضوع جزیره آشوراده یکی از مهم ترین مطالبات ما در سفر رئیس جمهور به استان گلستان است و امیدوارم این موضوع که احتیاج به تصمیم گیری فراتر از استان و یک دستگاه اجرایی است در این سفر مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیات اینکه گلستان دارای جاذبه های بی شمار گردشگری است، اضافه کرد: مطالعه، بازسازی و احیای برج قابوس به عنوان بلندترین برج آجری جهان و میراث جهانی استان گلستان از دیگر مطالبات ما از رئیس جمهور است، بعلاوه موزه بزرگ گلستان واقع در شهر گنبدکاووس از دیگر مطالبات مهم ما است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان با بیان اینکه امیدوارم در سفر رئیس جمهور به استان به موزه روستایی قرق توجه ویژه ای گردد، بیان نمود: بسیاری از پروژه های زیرساختی استان گلستان از جمله ایجاد بازارچه های صنایع دستی در هر شهر از دیگر مطالبات ما است، با توجه به ظرفیت های بی شمار استات گلستان در حوزه صنایع دستی، حمایت از هنرمندان و فعالان این حوزه در دستور کار ما واقع شده است.

فرمانی با بیان اینکه مطالعه و احیای دیوار دفاعی گرگان از دیگر مطالبات ما در سفر استانی رئیس جمهور به گلستان است، گفت: احیای دیوار دفاعی گرگان نه تنها گردشگری استان که می تواند گردشگری ایران را تکان دهد.

وی توضیح داد: در مجموع مطالبات اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان در سفر رئیس جمهور اعتباری پیشنهاد شده است اما به نظر می رسد این مقدار اعتبار پیش بینی شده جوابگوی پروژه ها و مطالبات ما نباشد اما امیدوارم با نگاه مثبت رئیس جمهور و وزیر اعتبار قابل توجهی به بخش گردشگری گلستان اختصاص یابد تا پروژه های شاخص استان به نتیجه مثبت برسد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان به سفرهای نوروزی اشاره نمود و یادآور شد: به نظر می رود در نوروز سال جاری با فروکش کردن کرونا بعد از دو سال وقفه در سفرهای نوروزی با سونامی سفر روبرو باشیم لذا لازم است که برای پذیرش مسافران آماده باشیم به ویژه که گلستان در راستا حرم امام رضا(ع) واقع شده است با حجم زیادی از مسافران، گردشگران و زائران روبه رو خواهد شد.

لازم به ذکر است؛ استان گلستان یکی از زیباترین استان های شمال کشور به شمار می رود که جاذبه های دیدنی، جنگل های انبوه و پوشش گیاهی جنگلی و آبشارهای فراوان بسیاری را در دل خود جای داده است، استان گلستان در کنار برخورداری از جاذبه های مختلف گردشگری و تاریخی دارای تنوع قومی و نژادی است که می تواند به عنوان استان هدف گردشگری کشور مورد توجه قرار گیرد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 11 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1401 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 2149

به "احیای دیوار دفاعی گرگان گردشگری ایران را تکان می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احیای دیوار دفاعی گرگان گردشگری ایران را تکان می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید