اخبار و رویدادها

شیوع کروناویروس در فرانسه؛ یک نماینده مجلس بستری شد

ریشار فران، رئیس مجلس ملی فرانسه پنجشنبه شب خاطرنشان کرد که یکی از نمایندگان این مجلس به دلیل ابتلا به کروناویروس جدید در بیمارستان بستری شده است.

22 فروردین 1399

تولید مواد جدید برای افزایش ظرفیت ذخیره انرژی در باتری ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، باتری ها دارای دو الکترود آند و کاتد هستند که انتقال یون ها بین آنها موجب تولید انرژی می شود. ظرفیت باتری ها به میزان زیادی به تعداد الکترون های تولید شده توسط اند بستگی دارد.

22 فروردین 1399

خبرنگاران مدارس اصفهان نیمه تعطیل است

اصفهان-خبرنگاران- بسیاری از خانواده های اصفهانی به دلیل نگرانی ناشی از شیوع ویروس کرونا برای دومین روز پی در پی از حضور فرزندانشان در مدارس و مراکز آموزشی جلوگیری کردند.

22 فروردین 1399

رئال مادرید - منچسترسیتی؛ اروپا تخصص ماست!

پرافتخارترین تیم لیگ قهرمانان اروپا باید در خانه پذیرای تیمی باشد که شرایط خوبی را تجربه نمی کند.

21 فروردین 1399

بازی نیمه نهایی لیگ برتر فوتسال معطل نامه استانداری تهران!

به گزارش خبرنگاران، در یکی از دیدارهای نیمه نهایی لیگ برتر فوتسال و از ساعت 16 امروز دوشنبه، تیم ستارگان ورامین میزبان تیم مس سونگون است.

21 فروردین 1399

آیا ویروس کرونا از مردان بیشتر تلفات می گیرد؟

این روزها در رابطه با بیماری کرونا اخبار زیادی شنیده ایم که بسیاری از آن ها حقیقت دارند و تعدادی هم شایعه هستند. در این مطلب به آنالیز این موضوع پرداخته ایم که میزان تلفات این بیماری به جنسیت مرتبط است یا خیر.

21 فروردین 1399

دیاپازون به هندوستان می رود

دیاپازون به کارگردانی حامد تهرانی به 2 جشنواره بین المللی بنگلور و زیستگاه در کشور هندوستان راه یافت.

21 فروردین 1399

در خانه بمانید و گواهی نامه رانندگی خود را بین المللی کنید

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی شرایطی فراهم نموده تا متقاضیان دریافت گواهی نامه بین المللی رانندگی بتوانند بدون احتیاج به مراجعه حضوری به دفاتر صدور، درخواست خود را ثبت نمایند.

20 فروردین 1399

شرایط اضطراری این بار در تایلند

خبرگزاری تایلند (تی ان ای) روز چهارشنبه به نقل از نخست وزیر این کشور اظهار داشت که گسترش افسارگسیخه ویروس کوید-19 و محدودیت ها برای کنترل آن در سطح ملی موجب شده است تا او مجبور گردد در این کشور شرایط فوق العاده اعلام کند.

20 فروردین 1399

توافق تجاری آمریکا و مکزیک به نفع شرکت های آمریکایی است

جان آکرمن، استاد اقتصادو روزنامه نگار، می گوید قرارداد تجاری به تازگی امضا شده بین آمریکا، مکزیک و کانادا که جایگزین معاهده نفتا شده است، منافع و مزیت های مهمی برای شرکت های آمریکایی دارد.

20 فروردین 1399

مصاحبه، استاد دانشگاه لبنان: انتخابات ایران، نمایش قدرت و تقویت وحدت ملی است

صادق نابلسی استاد علوم سیاسی دانشگاه لبنان با اشاره به برگزاری انتخابات مختلف در ایران، از آن به عنوان سندی بر دموکراسی و آزادی یاد کرد و انتخابات را فرصتی برای اثبات قدرت ایرانی ها در پشت سر گذاشتن چالش ها و مسائل دانست.

20 فروردین 1399

به سوی المپیک با جام به استقبال نوروز 99 می رویم

پخش برنامه به سوی المپیک با جام از ابتدای نوروز سال 99 از شبکه جام شروع می گردد.

20 فروردین 1399

خبرنگاران موردی از کرونا در یزد مشاهده نشده تا مدارس تعطیل گردد

یزد- خبرنگاران- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در واکنش به اعتراض بعضی خانواده ها در خصوص تعطیل نشدن مدارس این استان گفت: اکر موردی از کرونا در استان مشاهده گردد حتما نسبت به تعطیلی مدارس، تصمیم گیری خواهد شد.

19 فروردین 1399

ارزش گمرکی سه مدل از خودروهای سواری میتسوبیشی 2013

خبرنگاران: دفتر آنالیز و معین ارزش گمرک جمهوری اسلامی ایران طی بخشنامه ای ارزش گمرکی انواع خودروی سواری میتسوبیشی سال 2013 ساخت ژاپن برای واردات به ایران را اظهار داشت.

19 فروردین 1399

ابلاغ بخشنامه وزارت علوم با هدف آگاه سازی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا

وزیر علوم با هدف آگاهی سازی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در مراکز دانشگاهی مصوباتی را در قالب بخشنامه به روسای دانشگاه ها ابلاغ کرد.

19 فروردین 1399

صدور مجوز چاپ محصولات غیر کتاب به ارشاد استان تهران تفویض شد

خبرنگاران: دفتر امور چاپ در راستای طرح تمرکززدایی، اختیارات قانونی خود در حوزه صدور مجوز چاپ محصولات غیرکتاب را به ارشاد استان تهران واگذار کرد.

19 فروردین 1399

برگزیت، بلای جان مذاکرات بودجه ای اتحادیه اروپا

نشست ویژه سران اتحادیه اروپا درباره بودجه آینده این اتحادیه در بروکسل روز گذشته در سایه اختلافات شدید بودجه ای به دلیل شکاف اقتصادی حاصل از برگزیت بدون نتیجه انتها یافت.

19 فروردین 1399

سایت های بزرگ محصولات گیاهی و دامی ارگانیک در شیراز ایجاد شود

بررسی مسائل و مسائل شهر شیراز در بخش گردشگری و ارائه راهکارهای توسعه اشتغال در این کلان شهر از موضوعات مهمی بود که در جلسه عصر امروز شورای شهر شیراز به آن اشاره شد.

18 فروردین 1399

مشکل پارکینگ گردشگران پاوه ای مرتفع می گردد

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان پاوه گفت: در آستانه نوروز و با در پیش بودن رویداد گردشگری کرمانشاه 2020 باید باهمکاری دستگاه های ذیربط مشکل کمبود پارکینگ در روستاهای گردشگرپذیر پاوه را به عنوان دغدغه گردشگران مرتفع کنیم.

18 فروردین 1399

فاز دوم برطرف تصرف منطقه کهمان شهرستان سلسله اجرایی می گردد

رئیس امور آب شهرستان سلسله گفت: فاز دوم برطرف تصرف منطقه گردشگری کهمان سلسله به زودی اجرایی می گردد.

18 فروردین 1399
تعداد: (827)