اخبار سیاسی

چین: اظهارات پمپئو سرشار از جهالت و کوته بینی است

سخنگوی وزارت خارجه چین از سخنان وزیر خارجه آمریکا به شدت انتقاد کرد.

31 شهریور 1399

پزشکان و پرستاران علیه زاکربرگ

مقامات شهر سن فرانسیسکو نام گذاری یکی از بیمارستان های دولتی منطقه به اسم مارک زاکربرگ را محکوم نموده اند ، و این موضوع مورد حمایت پرستاران، پزشکان و متخصصان بیمارستان قرار گرفته است؛ آنها نسبت به سیاست های اخیر فیسبوک و عدم شفاف سازی کافی این شبکه...

28 شهریور 1399

خبرنگاران کرونا و چشم انداز اقتصاد پرمخاطره آمریکای لاتین

تهران - خبرنگاران - شیوع کرونا که پیامدهای بی سابقه ای را در دنیا به دنبال داشته، اقتصاد آمریکای لاتین را به شدت تحت تاثیر قرار داده به طوریکه در صورت تداوم شرایط کنونی ممکن است کشورهای این منطقه در آینده با بحران های گوناگونی روبرو شوند.

23 شهریور 1399

بحران کرونا؛ ضربه ای تازه به اقتصاد بیمار آمریکای لاتین

ویروس کرونا به هر کشور یا منطقه ای که هجوم می برد، حقایق تلخی را درباره آن کشور یا منطقه برملا می نماید و آمریکای لاتین که این روزها به کانون شیوع ویروس کرونا بدل شده است، بیش از هر زمان دیگری خود را با این حقایق تلخ روبه رو می بیند.

21 شهریور 1399

طالبان: دولت کابل و اتحادیه اروپا حق دخالت در آزادی زندانیان را ندارند

یک عضو ارشد طالبان گفت که توافق این گروه برای آزادی زندانیان با آمریکا است و دولت افغانستان و اتحادیه اروپا حق ندارند در این فرایند دخالت نمایند.

19 شهریور 1399

خشم و اضطراب در کاخ سفید

خبرنگاران- در پی کاهش مستمر و کم سابقه محبوبیت رئیس جمهور آمریکا در نظرسنجی های ملی در هفته های گذشته، نگرانی دونالد ترامپ و بعضی اعضای ستاد انتخاباتی وی از شکست نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر افزایش یافته است.

15 شهریور 1399

پامپئو مدعی شد: مطمئنم رویکردمان در قبال ایران درست است، ائتلاف بزرگی علیه ایران تشکیل داده ایم

وزیر امور خارجه آمریکا با ادعای اینکه از درست بودن سیاست موسوم به فشار حداکثری علیه ایران اطمینان کامل دارد، مدعی شد که دولت متبوعش ائتلاف بزرگی علیه ایران در منطقه تشکیل داده است.

10 شهریور 1399

هشدار خرازی به اروپایی ها در مورد فروپاشی برجام

رییس شورای راهبردی روابط خارجی تاکید نمود: اروپایی ها باید بدانند که نتیجه سیاست های غلط آن ها بی شک موجب فروپاشی کامل برجام خواهد شد و اگر تا به حال به دلیل همسایگی با خاورمیانه و آثار امنیتی مستقیم فروپاشی برجام، در کلام از ادامه حیات نیمه جان برجام...

10 شهریور 1399

کارت های بازرگانی ابطال می شوند؛ خط ونشان رئیس کل گمرک برای متخلفان ارزی

خبرنگاران: رئیس کل گمرک در خصوص اقداماتی که قرار است برای برطرف تعهد ارزی صادرکنندگان انجام گردد، اظهار داشت: در گام اول از تسهیلات ویژه گمرکی محروم خواهند شد، همچنین معافیت مالیاتی صادراتی آنها مراعا و منوط به برطرف تعهد ارزی خواهد ماند...

7 شهریور 1399

بعیدی نژاد: نشست شورای امنیت انزوای آمریکا را حتی در بین متحدانش نشان داد

سفیر ایران در لندن با اشاره به نشست امشب شورای امنیت درباره قطعنامه 2231 بیان کرد: آمریکا حتی در بین متحدانش نیز منزوی شده بود، به نحوی که پامپئو مجبور شد این جلسه را زودتر ترک کند.

5 شهریور 1399

صنایع آسیب دیده از کرونا نیازمند حمایت تسهیلاتی هستند

بیست و دومین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان جنوبی با دستور جلسه بررسی راهکارهای حمایت از صنایع آسیب دیده از کرونا (در حوزه بانکی) برگزار گشت.

5 شهریور 1399

آمریکا 8 شرکت را به بهانه ارتباط با ایران تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه اظهار داشت چند شرکت مستقر در ایران، امارات، هنگ کنگ و آلمان را به بهانه ارتباط با تهران تحریم نموده است.

4 شهریور 1399

احضار قاضی لبنانی که علیه سفیر آمریکا حکم داده بود

به گزارش خبرنگاران به نقل از العهد، محمد مازح قاضی لبنانی که علیه سفیر آمریکا حکم داده بود به شورای عالی قضائی این کشور احضار شد.

3 شهریور 1399

موسوی: استانداردهای دوگانه حقوق بشری باعث سوء استفاده از مکانیزم های سازمان ملل می گردد

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تصویب قطعنامه شرایط حقوق بشر در چهل و سومین اجلاس شورای حقوق بشر را مبتنی بر نگرش گزینشی، غرض ورزانه، تقابل آمیز و با اهداف سیاسی دانست و آن را محکوم کرد که توسط سوئد با حمایت بعضی کشورهای غربی ارائه شده بود.

2 شهریور 1399

خشت اول را که کج بگذارید تا ثریا دیوار کج می رود

یک کننده سابق مجلس گفت: به نظر من این مجلس باید به دشمن خارجی و کسانی که منافع ملی را مورد ضربه قرار دادند توجه کنند و معیارهای شان را برای کار کارشناسی تغییر دهند؛ مگر نه خشت اول را که کج بگذارند تا ثریا دیوارشان کج می رود.

31 مرداد 1399

اختیارات بانکی و پولی و مالی در استان ها افزایش یابد

رئیس اتاق ساری با ابراز گلایه مندی از سهم پایین بخش خصوصی استان مازندران از تسهیلات بانکی، خواستار افزایش اختیارات بانکی و پولی و مالی در این استان شد.

29 مرداد 1399

یاری چهار میلیون یورویی دولت آلمان به نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت

به گزارش خبرنگاران (ایبنا)، مونیکا گراترز، وزیر فرهنگ آلمان بیان کرد از بسته یاریی نوتار کالتر استفاده نموده و چهار میلیون یورو به نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت یاری خواهند کرد.

27 مرداد 1399

ظریف: شورای حکام اجازه ندهد دشمنان برجام، منافع عالی ایران را به خطر اندازند

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران می گوید شورای حکام نباید اجازه دهد که دشمنان برجام، منافع عالی ایران را به خطر اندازند.

26 مرداد 1399

وزارت خارجه قتل یک ایرانی توسط پلیس کانادا را محکوم کرد

سخنگوی وزارت خارجه ایران ضمن محکومیت قتل یک ایرانی توسط پلیس کانادا گفت که در حال پیگیری موضوع و شرح دولت کانادا هستیم.

25 مرداد 1399

سردار اشتری: بخشی از آتش سوزی ها عمدی بود، نفراتی بازداشت شدند

رئیس پلیس کشور گفت: اقدامات خوبی در آتش سوزی ها صورت گرفت. بخشی از آنها غیرعمدی و تعدادی عمدی بود که در این رابطه نفراتی شناسایی و بازداشت شدند.

25 مرداد 1399
تعداد: (310)