اخبار سیاسی

کمبود عرضه مشکل تازه اقتصاد جهانی ، آیا جهانی شدن به مشکل می خورد؟

به گزارش خبرنگاران، به مدت یک دهه بعد از بحران اقتصادی ، مشکل اقتصاد دنیا کمبود هزینه بود. خانوارهای نگرانی که بدهی های خود را پرداخت نموده بودند، دولت هایی که مقررات ریاضتی اعمال کردند و شرکت های محتاطی که با وجود استخدام به ظاهر بی نهایت کارگران، سرمایه...

2 آبان 1400

حبیب اسماعیلی: امیدواریم سریال سازان خانگی بتوانند همانند گذشته تحت نظر ارشاد فعالیت نمایند

حبیب اسماعیلی می گوید، از گذشته متولی صدور پروانه برای ساخت سریال های خانگی و فیلم های سینمایی وزات ارشاد بوده است و حالا هم بهتر است اجازه دهند همچنان ارشاد باشد که با قدرت به کارش ادامه دهد.

30 مهر 1400

تور عمان ارزان: رایزنی ایران و عمان برای تسهیل تردد و فعالیت اتباع دو کشور

ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، رایزنی ایران و عمان برای تسهیل تردد و فعالیت اتباع دو کشور صورت پذیرفت.

22 مهر 1400

نوسان نرخ برنج روزانه شد

سیر صعودی قیمت انواع برنج ایرانی در مراکز فراوری و خرده فروشی های کلانشهر ها همچنان ادامه دارد؛ به نحوی که اخیر قیمت هر کیلوگرم برنج گلستان به 64 هزار تومان رسیده و نرخ انواع برنج مرغوب ایرانی در محدوده 40 تا 50 هزار تومان است.

18 مهر 1400

ویروس کرونا احتمالا 20 تا 50 سال پیش مخفی شده بود

مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چین تاکید کرد که احتمال دارد ویروس کووید-19 از 20، 30 یا حتی 50 سال پیش در جایی در جهان مخفی و اکنون فعال شده باشد.

15 مهر 1400

حل مسائل نیازمند راهکارهایی برای بودجه در نیمه دوم سال است

تهران (پانا) - رییس سازمان برنامه و بودجه می گوید برای برطرف مسائل نه تنها در بودجه 1401 می بایست راه چاره ارائه گردد و برای شش ماه دوم سال 1400 هم اگر احتیاج به راهکارهای قانونی است احصا و پیگیری گردد.

10 مهر 1400

چالش های فراوری، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها در بخش ICT

به گزارش خبرنگاران، معاونت مطالعات امور فراوریی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی موانع فراوری در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات را در راستای تحقق شعار سال (فراوری، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها) از دو منظر مورد آنالیز قرار داد.

1 مهر 1400

عادات غذایی ایرانیان

عادات غذایی، مجموعه آداب و رسومی است که در زمینه های گوناگون مانند تهیه و طبخ غذا، نگهداری مواد غذایی، انتخاب نوع غذا، شیوه توزیع غذا در گروه های سنی متعدد و چگونگی تمایلات مردم از نظر علاقه مندی یا بی علاقگی به انواع خوراکی ها بحث می نماید و شامل...

31 شهریور 1400

تور برزیل: آمریکا: رهبران واکسن نزده به سازمان ملل نیایند، رییس جمهوری برزیل: واکسن نزدم اما می آیم

سفیر آمریکا در سازمان ملل به رهبران خارجی توصیه نموده به نیویورک نیایند و سخنرانی خود را به صورت مجازی ارایه دهند.

30 شهریور 1400

مهدی صفری معاون دیپلماسی مالی وزیر خارجه کیست

مهدی صفری در حکم تازه حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه به اسم معاون تازه دیپلماسی مالی وزارت امور خارجه شد.

28 شهریور 1400

آثار فقر بر انسان و اجتماع، چگونه فقر به هویت و ساختارهای بشری آسیب می زند؟

به گزارش خبرنگاران ، یکی از مسائل آسیب زا و نابهنجار فردی و اجتماعی که نقش مهمی در به خطرانداختن سلامت روحی و روانی افراد دارد، مسأله فقر است. فقری که بر همه جهات فرد اثر گذاشته و زندگی او را تحت الشعاع قرار می دهد و تا بدانجا پیش می رود که زندگی را برای...

24 شهریور 1400

نیو برانزیک میخواهد طی 5 سال آینده مهاجران بیشتری را بپذیرد

جدیدترین خبرها از این حکایت دارند که دولت نیو برانزویک میخواهد طی پنج سال آینده، مهاجرت به این استان را افزایش دهد تا از این طریق چالش های مالی و اجتماعی ناشی از پیری جمعیت را بر طرف کند. طبق استراتژی رشد جمعیت نیو برانزویک، این استان میخواهد تا سال 2024...

15 شهریور 1400

افزایش بستری های کرونا در اورژانس های آلمان

موافقان واکسن در فرانسه می خواهند تجمع اعتراضی را علیه مخالفان واکسیناسیون در این کشور به راه بیندازند و نهادهای بهداشتی آلمان هم از افزایش چشمگیر بیماران کرونایی بستری شده در بخش های مراقبت های ویژه آلمان خبر داده اند.

9 شهریور 1400

ویزای کانادا: کانادا سریع تر از دیگر نقاط دنیا در حال گرم شدن است

گزارش تغییرات اقلیمی کانادا نشان می دهد دمای هوا در این کشور نسبت به 70 سال پیش حدود 1.7 درجه سانتی گراد گرم تر شده است.

8 شهریور 1400

نامه مرندی به ظریف و انتقاد از فضاسازی علیه واکسن چینی

علیرضا مرندی رییس فرهنگستان علوم پزشکی در نامه ای خطاب به محمد جواد ظریف ازتلاش های وزارت خارجه در راستای تامین واکسن کرونا تقدیر کرد.

25 مرداد 1400

گردشگری در محور دره جوزان ملایر توسعه می یابد

میراث آریا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، گردشگری در محور دره جوزان ملایر توسعه می یابد.

24 مرداد 1400

شهرداری ها تدوین طرح جامع مناسب سازی محیط شهری را در دستور کار قرار دهند

خبرنگاران/کردستان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان گفت: ضروریست شهرداری های تابعه تدوین و اجرای طرح جامع مناسب سازی محیط شهری را در دستور کار قرار دهند.

20 مرداد 1400

چرایی موفقیت چین در مهار کرونا از نگاه سفیر ایران در پکن

سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین در توییتی به برخی از اقدامات موفقت آمیز دولت این کشور در مهار کرونا نسبت به کشور خودمان اشاره کرد.

16 مرداد 1400

تعهد و پایبندی کامل باکو به بیانیه آتش بس با ایروان

به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، نخست وزیر جمهوری آذربایجان در ملاقات با همتای روسی خود در باکو، از کوشش های مسکو برای حل و فصل مناقشه قره باغ میان آذربایجان و ارمنستان تقدیر کرد.

6 مرداد 1400

قیمت هر دوز واکسن هندی برای کارفرما

خبرنگاران : براساس هدف گذاری انجام شده بخش خصوصی سعی دارد تا در گام دوم واردات واکسن کرونا سعی دارد تا سه میلیون دوز واکسن کرونای آسترازنکا و سینوفارم وار کند.

5 مرداد 1400
تعداد: (473)