اخبار سیاسی

شیوع کروناویروس در فرانسه؛ یک نماینده مجلس بستری شد

ریشار فران، رئیس مجلس ملی فرانسه پنجشنبه شب خاطرنشان کرد که یکی از نمایندگان این مجلس به دلیل ابتلا به کروناویروس جدید در بیمارستان بستری شده است.

22 فروردین 1399

خبرنگاران مدارس اصفهان نیمه تعطیل است

اصفهان-خبرنگاران- بسیاری از خانواده های اصفهانی به دلیل نگرانی ناشی از شیوع ویروس کرونا برای دومین روز پی در پی از حضور فرزندانشان در مدارس و مراکز آموزشی جلوگیری کردند.

22 فروردین 1399

شرایط اضطراری این بار در تایلند

خبرگزاری تایلند (تی ان ای) روز چهارشنبه به نقل از نخست وزیر این کشور اظهار داشت که گسترش افسارگسیخه ویروس کوید-19 و محدودیت ها برای کنترل آن در سطح ملی موجب شده است تا او مجبور گردد در این کشور شرایط فوق العاده اعلام کند.

20 فروردین 1399

مصاحبه، استاد دانشگاه لبنان: انتخابات ایران، نمایش قدرت و تقویت وحدت ملی است

صادق نابلسی استاد علوم سیاسی دانشگاه لبنان با اشاره به برگزاری انتخابات مختلف در ایران، از آن به عنوان سندی بر دموکراسی و آزادی یاد کرد و انتخابات را فرصتی برای اثبات قدرت ایرانی ها در پشت سر گذاشتن چالش ها و مسائل دانست.

20 فروردین 1399

ابلاغ بخشنامه وزارت علوم با هدف آگاه سازی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا

وزیر علوم با هدف آگاهی سازی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در مراکز دانشگاهی مصوباتی را در قالب بخشنامه به روسای دانشگاه ها ابلاغ کرد.

19 فروردین 1399

صدور مجوز چاپ محصولات غیر کتاب به ارشاد استان تهران تفویض شد

خبرنگاران: دفتر امور چاپ در راستای طرح تمرکززدایی، اختیارات قانونی خود در حوزه صدور مجوز چاپ محصولات غیرکتاب را به ارشاد استان تهران واگذار کرد.

19 فروردین 1399

برگزیت، بلای جان مذاکرات بودجه ای اتحادیه اروپا

نشست ویژه سران اتحادیه اروپا درباره بودجه آینده این اتحادیه در بروکسل روز گذشته در سایه اختلافات شدید بودجه ای به دلیل شکاف اقتصادی حاصل از برگزیت بدون نتیجه انتها یافت.

19 فروردین 1399

باقری لنکرانی: کرونا واکسن و درمان قطعی ندارد ، محدود کردن فعالیت های روزمره لزومی ندارد

وزیر اسبق بهداشت با بیان اینکه کرونا در مقایسه با آنفلوآنزا از شدت کمتری برخوردار است گفت: به طور متوسط بیماری آنفولانزای فصلی مرگ و میر بالاتری دارد.

17 فروردین 1399

ظریف: اقدام کانادا به زیان آن ها خواهد بود ، فشار تندرو ها به دولت این کشور ادامه دارد

محمدجواد ظریف در واکنش به طرح مصوب مجلس کانادا علیه ایران به خبرنگاران اظهار کرد: متاسفانه در کانادا تصورات غلط و توهماتی نسبت به جمهوری اسلامی ایران وجود داشته و هنوز هم دارد.

17 فروردین 1399

یک کارشناس مسایل افغانستان: انشقاق میان عبدالله و غنی امتیازی برای طالبان است

علی رستمی گفت: اگر اختلافات میان اشرف غنی و عبدالله عبدالله حل و فصل نشود طالبان قدرت بیشتری خواهد گرفت.

17 فروردین 1399

کرونا سری آ ایتالیا را هم تعطیل کرد

کلیه دیدارهای لیگ فوتبال ایتالیا موسوم به سری آ تعطیل شد.

17 فروردین 1399

ربیعی: مردم اخبار ویروس کرونا را فقط از وزارت بهداشت دنبال نمایند

سخنگوی دولت گفت: مردم اخبار مربوط به ویروس کرونا را فقط از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دنبال نموده و به توصیه های آن وزارتخانه به صورت جدی عمل نمایند.

16 فروردین 1399

از ضرورت بهره گیری از فعالان زیست محیطی تا کوشش برای مدیریت جمع آوری پسماند

خبرنگاران/خراسان جنوبی در نشست پایانی سال سمن های محیط زیستی استان بر بهره گیری از فارغ التحصیلان این رشته برای انجام پروژه ها و تدریس دروس مربوطه تاکید شد.

15 فروردین 1399

220 هزار دانش آموز در استان قزوین سال تحصیلی را شروع می نمایند

به گزارش خبرنگاران، سالار قاسمی ظهر شنبه در نشستی با خبرنگاران رسانه های گروهی استان با تشریح اقدامات اجرا شده برای شروع سال تحصیلی جدید در استان اظهارداشت: سال جاری بیش از 220 هزار دانش آموز با همکاری 15 هزار و 700 معلم و فرهنگی تحصیل خود در دو هزار واحد...

15 فروردین 1399

ریاض با نفوذ در گروه های سنی به دنبال تأثیرگذاری بر انتخابات عراق است

به اعتقاد کارشناس مسائل غرب آسیا، عربستان با توجه به فرایند عادی انتخابات در عراق در کوشش است حوزه نفوذ خود را در این کشور در بین گروه های سنی و بعضی از گروه های شیعه افزایش دهد.

14 فروردین 1399

حاصل نشست علاوی با رهبران سیاسی چه بود؟

ایسنا نوشت:خبرنگار المیادین گزارش داد، نخست وزیر مکلف عراق با رهبران سیاسی نشست برگزار و 19 پست وزارتی را ارائه نموده است.

13 فروردین 1399

قطر: کشورهای محاصره نماینده همچنان حقوق مردم ما را نقض می نمایند

معاون وزیرخارجه قطر و سخنگوی رسمی وزرات خارجه این کشور توضیح داد که کشورهای محاصره نماینده قطر همچنان حقوق شهروندان قطری را نقض می نمایند.

13 فروردین 1399

سرمایه گذاری 9 میلیارد دلاری چین در حوزه راه آهن پاکستان

دولت های پکن و اسلام آباد به توافق های اولیه برای ارتقا صنعت راه آهن پاکستان رسیده اند و قرار است چین در این حوزه سرمایه گذاری داشته باشد.

12 فروردین 1399

گفت وگوی تلفنی عبدالمهدی با نخست وزیر کانادا

نخست وزیر مستعفی عراق در ادامه رایزنی های فشرده برای خروج نیروهای آمریکایی از خاک این کشور، در تماس تلفنی با همتای کانادایی اش در این باره تبادل نظر کرد.

11 فروردین 1399

ماکرون: غرب در حال ضعیف شدن است

رئیس جمهور فرانسه در نشست کنفرانس امنیتی مونیخ با اشاره به اینکه غرب در حال ضعیف شدن است خاطر نشان کرد، ارزش ها تغییر یافته اند و قدرت های جدیدی ظهور کرده اند.

10 فروردین 1399
تعداد: (246)