اخبار اقتصادی

انعقاد 4 هزار و 700 میلیارد تومان قرارداد دانش بنیان با صنایع مهم

به گزارش خبرنگاران، دکتر سیاوش ملکی فر در مراسم ارائه نیازهای فناورانه صنعت کشاورزی که به صورت آنلاین برگزار شد با بیان اینکه هدف اصلی این صندوق ایجاد زمینه ای برای شرکت های دانش بنیان به منظور بهره برداری از تسهیلات تعریف شده، بیان نمود: این صندوق اهداف...

2 مهر 1399

بازدهی 4 درصدی دارا یکم در معاملات امروز بورس

در سرانجام معاملات بورس در اولین روز مرداد ماه، ارزش هر واحد دارا یکم با رشدی 4.4 درصدی به 25 هزار و 144 تومان رسید.

24 شهریور 1399

خبرنگاران کرونا و چشم انداز اقتصاد پرمخاطره آمریکای لاتین

تهران - خبرنگاران - شیوع کرونا که پیامدهای بی سابقه ای را در دنیا به دنبال داشته، اقتصاد آمریکای لاتین را به شدت تحت تاثیر قرار داده به طوریکه در صورت تداوم شرایط کنونی ممکن است کشورهای این منطقه در آینده با بحران های گوناگونی روبرو شوند.

23 شهریور 1399

بحران کرونا؛ ضربه ای تازه به اقتصاد بیمار آمریکای لاتین

ویروس کرونا به هر کشور یا منطقه ای که هجوم می برد، حقایق تلخی را درباره آن کشور یا منطقه برملا می نماید و آمریکای لاتین که این روزها به کانون شیوع ویروس کرونا بدل شده است، بیش از هر زمان دیگری خود را با این حقایق تلخ روبه رو می بیند.

21 شهریور 1399

مازاد عرضه ارز در نیما یک میلیارد و 401 میلیون یورو شد

خبرنگاران: در شرایطی که به خاطر محدودیت منابع ارزی بهای ارز در چند ماه اخیر افزایش یافته است، در سامانه نیما مجموع میزان عرضه ارز یک میلیارد و 401 میلیون یورو بیشتر از میزان ارز خریداری برای واردات، بوده است.

20 شهریور 1399

سیروس الوند: در سینما کسی جای دیگری را تنگ نمی کند

باشگاه خبرنگاران/ سیروس الوند از برگزاری جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد بدون هیچ حمایتی خبر داد.

19 شهریور 1399

رکود در بازارهای جهانی فولاد، افت شدید تقاضا در اروپا

خبرنگاران: طی چند ماه گذشته بازار کالاهای اساسی از جمله فولاد با نوسان قیمتی فراوانی همراه بوده که ریشه آن در شیوع ویروسی است که صدها هزار نفر را به کام مرگ کشانده و حتی زمینه ساز رکود اقتصاد دنیا شده است.

18 شهریور 1399

خشم و اضطراب در کاخ سفید

خبرنگاران- در پی کاهش مستمر و کم سابقه محبوبیت رئیس جمهور آمریکا در نظرسنجی های ملی در هفته های گذشته، نگرانی دونالد ترامپ و بعضی اعضای ستاد انتخاباتی وی از شکست نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر افزایش یافته است.

15 شهریور 1399

کتاب گردشگری سلامت در رویکردی جامع منتشر شد

کتاب گردشگری سلامت در رویکردی جامع تالیف علی اصغر شالبافیان عضو هیات علمی دانشگاه سمنان توسط انتشارات مهکامه منتشر شد. وی در این کتاب به مبانی مفاهیم و کارکردهای گردشگری سلامت پرداخته است. نویسنده این کتاب درباره دلیل تالیف آن نوشته که هدفش فراهم کردن...

14 شهریور 1399

پامپئو مدعی شد: مطمئنم رویکردمان در قبال ایران درست است، ائتلاف بزرگی علیه ایران تشکیل داده ایم

وزیر امور خارجه آمریکا با ادعای اینکه از درست بودن سیاست موسوم به فشار حداکثری علیه ایران اطمینان کامل دارد، مدعی شد که دولت متبوعش ائتلاف بزرگی علیه ایران در منطقه تشکیل داده است.

10 شهریور 1399

هشدار خرازی به اروپایی ها در مورد فروپاشی برجام

رییس شورای راهبردی روابط خارجی تاکید نمود: اروپایی ها باید بدانند که نتیجه سیاست های غلط آن ها بی شک موجب فروپاشی کامل برجام خواهد شد و اگر تا به حال به دلیل همسایگی با خاورمیانه و آثار امنیتی مستقیم فروپاشی برجام، در کلام از ادامه حیات نیمه جان برجام...

10 شهریور 1399

آیا سود سهام عدالت برای همه سهامداران واریز شد؟

به گزارش، سود سهام عدالت حاصل از عملکرد شرکت ها در سال 97 بین روزهای سوم تا نهم اسفند ماه سال 98 واریز شد.

9 شهریور 1399

وقتی که آخرین درخت جان می دهد...

خبرنگاران/کردستان شاید سال ها بعد هنگامی که آخرین درخت در این سرزمین جان می دهد، برای گذشته شیون سر دهیم که چرا قدر آن کهن درختان بید و بلوط را ندانستیم.

7 شهریور 1399

کارت های بازرگانی ابطال می شوند؛ خط ونشان رئیس کل گمرک برای متخلفان ارزی

خبرنگاران: رئیس کل گمرک در خصوص اقداماتی که قرار است برای برطرف تعهد ارزی صادرکنندگان انجام گردد، اظهار داشت: در گام اول از تسهیلات ویژه گمرکی محروم خواهند شد، همچنین معافیت مالیاتی صادراتی آنها مراعا و منوط به برطرف تعهد ارزی خواهد ماند...

7 شهریور 1399

بعیدی نژاد: نشست شورای امنیت انزوای آمریکا را حتی در بین متحدانش نشان داد

سفیر ایران در لندن با اشاره به نشست امشب شورای امنیت درباره قطعنامه 2231 بیان کرد: آمریکا حتی در بین متحدانش نیز منزوی شده بود، به نحوی که پامپئو مجبور شد این جلسه را زودتر ترک کند.

5 شهریور 1399

صنایع آسیب دیده از کرونا نیازمند حمایت تسهیلاتی هستند

بیست و دومین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان جنوبی با دستور جلسه بررسی راهکارهای حمایت از صنایع آسیب دیده از کرونا (در حوزه بانکی) برگزار گشت.

5 شهریور 1399

آمریکا 8 شرکت را به بهانه ارتباط با ایران تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه اظهار داشت چند شرکت مستقر در ایران، امارات، هنگ کنگ و آلمان را به بهانه ارتباط با تهران تحریم نموده است.

4 شهریور 1399

هوک: روسیه و چین از قطعنامه آمریکا حمایت نمایند

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران طی مصاحبه ای خواهان حمایت چین و روسیه از تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران شد.

31 مرداد 1399

اختیارات بانکی و پولی و مالی در استان ها افزایش یابد

رئیس اتاق ساری با ابراز گلایه مندی از سهم پایین بخش خصوصی استان مازندران از تسهیلات بانکی، خواستار افزایش اختیارات بانکی و پولی و مالی در این استان شد.

29 مرداد 1399

یاری چهار میلیون یورویی دولت آلمان به نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت

به گزارش خبرنگاران (ایبنا)، مونیکا گراترز، وزیر فرهنگ آلمان بیان کرد از بسته یاریی نوتار کالتر استفاده نموده و چهار میلیون یورو به نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت یاری خواهند کرد.

27 مرداد 1399
تعداد: (317)