اخبار صنعت

بالاترین آمار فراوری میوه در غرب آسیا متعلق به ایران است

رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان با بیان اینکه ایران بالاترین آمار فراوری میوه در غرب آسیا را دارد، گفت: ایران در فراوریات 15 میوه در سطح جهانی رتبه زیر 10 را دارد.

2 اسفند 1398

دانشگاه سمنان در مسابقات بین المللی برنامه سازی رتبه 24 دست یافت

در بیست و یکمین مسابقه بین المللی برنامه سازی دانشجویی (ICPC) که با شرکت 80 تیم در دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید، دانشگاه سمنان با 8 پله صعود به رتبه 24 دست یافت.

30 بهمن 1398

توسعه صنعت گردشگری راه حل برون رفت کرمانشاه از بیکاری است

به گزارش خبرنگاران، سومین جلسه ستاد خدمات سفر استان کرمانشاه بعد از ظهر شنبه به ریاست مجتبی نیک کردار، معاون عمرانی استانداری کرمانشاه و جمعی از مدیران دستگاه های ذیربط برگزار گردید.

28 بهمن 1398

رونمایی از 2 استارت آپ گردشگری استان کرمان در نمایشگاه تهران

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از حضور پررنگ این استان در نمایشگاه گردشگری تهران اطلاع داد و گفت: در حاشیه این نمایشگاه از دو استارت آپ گردشگری استان کرمان رونمایی و تفاهم نامه های گردشگری با استان های همجوار منعقد می گردد.

24 بهمن 1398

نابودی زعفران چهارمین بلای ملی

خبرنگاران/خراسان رضوی زعفران یکی از محصولات استراتژیک در خراسان رضوی است که ایران به تنهایی 75 درصد احتیاج دنیا را تهیه می نماید. با این حال آنچنان که باید، به این محصول توجه خاصی نشده است. محصولی که علاوه بر اشتغال زایی می تواند نام ایران را به عنوان کشوری...

22 بهمن 1398

گاز رادون مهمان ناخوانده خانه ها

مدیر برنامه بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت، تنفس گاز رادون در افراد غیر سیگاری را اولین عامل موثر در بروز سرطان ریه خواند و گفت: گاز رادون به طور معمول آلوده کننده هوای آزاد نیست و موضوعی که می تواند سبب نگرانی باشد، تجمع گاز رادون در اماکن سر بسته است....

21 بهمن 1398

نیویورک تایمز:شینزو جای مکرون را می گیرد، لوفیگارو:توکیو با صبر ادامه می دهد

سفر روحانی به توکیو مورد استقبال رسانه ها نهاده شد. به نظر می رسد که رسانه های غربی نسبت به نتایج این سفر خوشبینی خود را حفظ نموده اند اما ژاپنی ها نظر متفاوتی دارند.

20 بهمن 1398

اتمام حجت استاندار قزوین با واحدهای آلاینده هوا

استاندار قزوین گفت: به واحدهای آلاینده هوا در استان هشدار می دهیم هرچه زودتر نسبت به اصلاح شرایط خود اقدام نمایند در غیر این صورت با آن ها به طورجدی برخورد می کنیم.

19 بهمن 1398

دانش بنیان ها به صنعت راه داری وارد شدند

با حمایت ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی از نخستین رویداد تخصصی طراحی و توسعه محصولات دانش بنیان در حوزه راه داری در چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل ونقل، لجستیک و صنایع وابسته رونمایی شد.

15 بهمن 1398

ورود سامانه بارشی از سمت جنوب به کشور، دمای پایتخت کاهش می یابد

گودرزی گفت: با ورود سامانه بارش زا از سمت جنوب، بارش باران در بعضی مناطق کشور شروع شده است.

13 بهمن 1398

شرایط صنعت در دوره پهلوی دوم

دولت پهلوی در سال 1353ش/ 1974م تصمیم گرفت برای ایجاد موقعیت جهانی بزرگ تر برای حکومت ایران، وسعت بیشتری به برنامه کمک ها و سرمایه گذاری های خارجی خود دهد. اضافه درآمد نفت مساله ای مقطعی بود؛ اما به حکومت اجازه می داد قدرت نفوذ بیشتری در سیاست جهان کسب کند....

4 بهمن 1398

بحران آب در بلوچستان، چرا وزارت نیرو به سرمایه گذاران آب شیرین کن تضمین خرید نمی دهد؟

سیستان و بلوچستان و چابهار در حالی بی آب ترین استان و شهر ایران هستند که در کنار آب های بیکران عمان واقع شدند و منطقی ترین و کارشناسی ترین راه برای آب رسانی به یک میلیون نفر جمعیت بی آب در سیستان و بلوچستان انتقال آب و آب شیرین کن است.

2 بهمن 1398

دروازه های بم و آذرخش بسته می ماند؟

به گزارش خبرنگاران، در دیدارهای هفته هشتم رقابت های لیگ برتر فوتبال بانوان شش بازی رز آدینه از ساعت 10 پیگیری خواهد شد. در هفته هشتم دو تیم شهرداری بم و آذرخش کردستان در حالی مقابل رقیبان صف آرایی خواهند کرد که هر دو تیم بدون گل خورده حریفان خود را شکست...

1 بهمن 1398

ته جدولی ها و میانه نشینان در کفه ترازوی مدعیان لیگ بسکتبال

به گزارش خبرنگاران، رقابت های بسکتبال لیگ برتر باشگاه های کشور فردا پنجشنبه با برگزاری هفت ملاقات از هفته دهم در تهران و دیگر شهرستان ها پیگیری می گردد. برخلاف هفته های گذشته که رویارویی تیم های مدعی ملاقاتهایی حساس را رقم می زد، در این هفته تیم های مدعی...

30 دی 1398

استقلال می تواند شهر خودرو را با نتیجه سنگین شکست دهد

سید داود حسینی پیشکسوت و مربی تیم های پایه استقلال در تبادل نظر با خبرنگاران گفت: هرچند سپاهان هم بازی بسیاری خوبی انجام داد، اما در آن بازی خاص این حق آبی پوشان بود که به پیروزی برسند. شاگردان استراماچونی از هر لحاظ از حریف خود در نقش دنیا برتر بودند.

28 دی 1398

لوله کشی گاز طبیعی تهران را روی بمب بالقوه قرار داده است

رئیس شورای شهر تهران گفت: لوله کشی شاهرگی و مویرگی گاز طبیعی، تهران و دیگر شهرها را روی بمبی بالقوه و آلاینده ای بالفعل قرار داده که باید در برنامه درازمدت، فرایند تبدیل انرژی گرمایشی شهری حتما انجام گردد.

26 دی 1398

اندر مزایای صبح زود بیدار شدن

امروز از معدود روزایی هست که تاحالاش رو طبق برنامه ریزیم پیش رفتم. راستش رو بخواید من عادت دارم تقریبا هر روز صبح لیست کارهایی که دارم و باید انجام بدم روی یه کاغذ مینویسم، بعد اولویت بندی میکنم و سعی میکنم انجامشون بدم ولی بیشتر مواقع طبق برنامه ریزی...

21 دی 1398

تعطیلی مدارس بر کاهش آلودگی هوا چه تاثیری دارد؟

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: تعطیلی مدارس یا ادارات باعث جلوگیری از تشدید آلودگی هوا می شود اما چاره اصلی کاهش آلایندگی خودروهاست.

15 دی 1398

پوتین در تدارک سفر به ترکیه است

به گزارش خبرنگاران، تی آرتی ترکیه به نقل از ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهموری این کشور از برنامه ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه برای سفر به ترکیه در هفته نخست ماه میلادی ژانویه 2020 اطلاع داد.

14 دی 1398

نخستین فروشگاه مواد غذایی آمازون

آمازون قرار است نخستین فروشگاه مواد غذایی با مارک تجاری باشد که به عنوان جایگزین ارزان قیمت برای هول فودز مارکت طراحی شده است.

14 دی 1398
تعداد: (128)