امشب ماه راهنمای رصد 4 سیاره می گردد

به گزارش مجله آزات وب، علی آزادگان با بیان اینکه امشب ماه راهنمای خوبی برای رصد چند سیاره منظومه شمسی است، به خبرنگاران گفت:حدود ساعت 21 امشب ماه تثلیث(حالت ماه بین بدر و نصفه) که کم کم به بدر نزدیک می گردد را می توان به راحتی در آسمان رصد کرد.

امشب ماه راهنمای رصد 4 سیاره می گردد

وی اضافه کرد: کمی پایین تر از ماه در سمت چپ آن سیاره مریخ به زیبایی می درخشد که به راحتی می توان آن را رصد کرد.

وی خاطر نشان کرد: اوایل مرداد ماه، مریخ به نزدیکترین فاصله خود از زمین رسیده بود که موجب می شد در درخشان ترین حالت سالهای اخیر خود دیده گردد و با گذشت چند هفته مریخ کمی کم نورتر گردیده ولی هنوز به طرز چشمگیری درخشان است.

به گفته این کارشناس نجوم، درخشندگی مریخ تا اواخر شهریور به نصف حالت کنونی و تا اواخر مهر به یک چهارم حالت کنونی خواهد رسید.

وی با بیان اینکه امشب فرصت خوبی برای عکاسی است، بیان داشت: با عکاسی می توان تفاوت مکان و درخشندگی مریخ را در ماههای آینده به ثبت رساند.

وی گفت: اگر امشب نیز، کمی پایینتر از ماه و سمت راست آن را رصد کنیم سیاره زحل را خواهیم دید که نسبت به مریخ کم فروغتر است.

وی ادامه داد: آن سوتر در افق غربی زهره و مشتری هم به زیبایی می درخشند که می توان به راحتی آنها را رصد کرد. سیاره زهره به افق نزدیکتر و کمی بالاتر از آن هم مشتری واقع شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مهر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 17

به "امشب ماه راهنمای رصد 4 سیاره می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امشب ماه راهنمای رصد 4 سیاره می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید