ترکیه باید ورود مهاجران به اروپا را قطع کند

به گزارش مجله آزات وب، یک مقام ارشد اتحادیه اروپا تاکید نمود: ترکیه باید تعداد مهاجرانی را که به یونان می رسند به طور چشمگیری کاهش دهد و در غیر این صورت با افزایش فشارها برای مسدود کردن مرزها و ایجاد موانع مرزی روبرو خواهد شد.

ترکیه باید ورود مهاجران به اروپا را قطع کند

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، یوهانس هان کمیسر توسعه اتحادیه اروپا روز شنبه هشدار داد که ترکیه باید به طور قابل توجهی تعداد مهاجرانی را که به یونان می رسند، کاهش دهد و در غیر این صورت فشارها برای بستن مرز و ایجاد موانع مرزی افزایش خواهد یافت.

وی ضمن ابراز ناامیدی از ادامه فرایند صعودی ورود مهاجران خارجی به یونان علی رغم توافق 29 نوامبر بین آنکارا و بروکسل برای جلوگیری از ورود مهاجران به اروپا، گفت: ترکیه باید تا نشست آینده رهبران اروپایی که 18 و 19 فوریه برگزار می گردد، نتایج عملی اقدامات خود را نشان دهد.

یوهانس هان توضیح داد: این طرح اقدام بیش از دو ماه قبل مورد توافق قرار گرفته ولی ما هنوز شاهد کاهش چشمگیر تعداد مهاجران نیستیم. ترکیه می توانسته اقدامات بیشتری انجام دهد، من شکی ندارم. احتیاج ترکیه برای انتقال نیروهای خود برای جلوگیری از خشونت در جنوب شرق این کشور، بهانه ای برای عدم گشت زنی در سواحل غربی و عدم همکاری با یونان نیست.

کمیسیون اروپا میخواهد روز چهارشنبه گزارش مربوط به پیشرفت ترکیه در اجرای توافقنامه مهاجرت را منتشر کند.

سال گذشته بیش از یک میلیون مهاجر به اروپا رسیده اند، مهاجران به امید دستیابی به زندگی بهتر از مناطق جنگ زده خاورمیانه و شمال آفریقا به اروپا سرازیر شده اند. علی رغم سرمای زمستان، نشانه ای از کاهش تعداد مهاجران وجود ندارد.

این مقام اروپایی در پاسخ به سئوالی درباره هزینه شکست توافق مهاجرت با ترکیه، گفت: شکست احتاقتصادی این طرح، موجب افزایش فشار برای یافتن سایر راهکارها خواهد شد. ایجاد موانع مرزی که بر خلاف قوانین اروپا است یکی از راهکارهای احتاقتصادی خواهد بود.

ترکیه در قراردادی که اواخر نوامبر به امضا رساند، به اتحادیه اروپا قول داده است تا در ازای دریافت یاری اقتصادی 3 میلیارد یورویی ، برای جلوگیری از ورود مهاجران خارجی به اروپا کوشش بیشتری انجام دهد.مقام های اروپایی به شدت از اقدامات ترکیه در این راستا انتقاد نموده اند.

منبع: تسنیم
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1136

به "ترکیه باید ورود مهاجران به اروپا را قطع کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه باید ورود مهاجران به اروپا را قطع کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید